Aktualności
03.04.2016

Zapraszamy na NOC RADIOWCÓW!

Zapraszamy na NOC RADIOWCÓW! W sobotę 16 kwietnia w redakcji przy ul. Kanafojskiego 1 w Kortowie odsłonimy kulisy naszej pracy. Każdy będzie mógł sprawdzić, jak tworzymy program radiowy - od najprostszych form dźwiękowych po nagrywanie i obróbkę muzyki w studiu.

Od 18 do 24 pokażemy Wam każdy radiowy kąt. Będziecie mogli sami spróbować swoich sił przed mikrofonem a także spotkać się z dziennikarzami dziś i przed laty współpracującymi z redakcją. W studiu muzycznym "otwarte próby" zagrają olsztyńskie zespoły: We All Eat Clouds, PostNatura oraz nowy projekt Kasi Staszko, Romana Bałtuszki i Adama Szostka - muzyków grupy The LOLLIPOPS. Zagrają i zaśpiewają też radiowcy!

A na antenie mnóstwo atrakcji. Od relacji z wydarzeń w redakcji, prezentacji materiałów przygotowanych przez gości, przez wspomnienia z 15 lat działalności Radia UWM FM po specjalne audycje, które na tę jedną noc wrócą na fale 95,9 fm.

Ramówka Nocy Radiowców:

15:00-18:00 UWM FM PO POŁUDNIU - specjalne wydanie audycji poprowadzą: Magdalena Miszewska i Kasia Staszko. A w studiu pojawią się byli prezenterzy i dziennikarze Radia UWM FM oraz nasi goście specjalni. Telefonicznie połączymy się z tymi, którym nie uda się dotrzeć do Kortowa. Będziemy wspominać historię rozgłośni od 2001 roku.

18:00 RADIOAKTYWNI - Dominik "Domino" Chowaniec
19:00 GRAMY TWOJE - Patrycja Kaczan, goście i słuchacze! Dzwonimy, dedykujemy piosenki, pozdrawiamy!
20:00 ROCKOWA PIEKARNIA - Piotr Bułakowski i Piotr Tyszkiewicz
21:00 GODZINY KAZIMIERZOWSKIE - Kazimierz Walkwasa i Kama Choińska
22:00 UWIERZ W MUZYKĘ - Łukasz Staniszewski, Piotr Szauer i goście
23:00 POŚPIESZNY DO PÓŁNOCY - Włodziemierz Chołostiakow i Krzysztof Sawczuk
24:00 AUDIOTERAPIA - Michał "Szu" Markowicz


Co godzinę na antenie również specjalne serwisy informacyjne.

Podczas Nocy Radiowców otworzymy również wystawę fotograficzną przedstawiającą historię Radia UWM FM od 2001 do 2016 roku.

Spotkajmy się 16 kwietnia w Kortowie! Wydarzenie organizowane jest z okazji 15-lecia Radia UWM FM. Honorowym patronatem objął je JM Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prof. dr hab. Ryszard Górecki.

Patronat medialny: TVP 3 Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Nasz Olsztyniak, GO TV, Telewizja Kortowo, Wiadomości Uniwersyteckie

Przyjaciele - stań się jednym z nich: