Aktualności
26.11.2013

Bank Żywności w Olsztynie zachęca do Świątecznej Zbiórki Żywności!

Bank Żywności w Olsztynie zachęca do Świątecznej Zbiórki Żywności!

Olej, ryż, cukier i inne produkty są potrzebne co najmniej 2,5 milionom Polaków żyjących w biedzie i mogą sprawić, by domy osób najuboższych wypełniła radość i dostatek.

W akcji można też wziąć udział za pośrednictwem 2 sklepów internetowych i wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 75 365.

Jak wziąć udział w akcji?

29.11.- 01.12 Weekend Superbohaterów - Świąteczna Zbiórka Żywności.

Podziel się zakupami na miarę swojej wrażliwości! Bank Żywności w Olsztynie organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności. W 330 sklepach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i 26 sklepach w Olsztynie przy oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze Banku Żywności. Produkty z akcji trafią do magazynu Banku Żywności, gdzie zostaną posortowane i zważone. Następnie będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc z Banku Żywności w Olsztynie dociera do różnych grup. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w skrajnym ubóstwie.

Świąteczna Zbiórka Żywności ma wymiar ogólnopolski. W całej Polsce akcja odbędzie się w 3 500 sklepach spożywczych w całej Polsce.

Do 31.12. Świąteczna Zbiórka Żywności w Internecie
Na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl uruchomiono 2 sklepy internetowe. W każdym z nich w prosty sposób, typowy dla zakupów internetowych można wybrać produkty na rzecz akcji. Olej, ryż, cukier i inne produkty można kupić bez wychodzenia z domu. Zaangażowane w akcję internetową sieci Piotr i Paweł oraz Tesco dostarczą zakupione produkty do Banków Zywności.

Do 31.12. SMSy o treści: POMAGAM można wysyłać na nr 75365 (5 ZŁ+VAT).
Dziękujemy operatorom za wsparcie akcji. Każdy SMS to pomoc dla Banków Żywności
w organizowaniu transportu i warunków do przechowywania żywności.


Olej, ryż, cukier, konserwy i inne produkty są naszymi superbohaterami. Chcemy przekonać Polaków, że zwykłe produkty mogą mieć niezwykłą moc i są szczególnie potrzebne na święta.
2,5 miliona Polaków nie stać na świątecznie zastawione stoły - mówi Marek Borowski Prezes Banku Żywności w Olsztynie.
Nasza akcja jest niezwykle prosta i skuteczna. Zbieramy wyłącznie żywność, podstawowe produkty, których koszt to najczęściej kilka złotych. Razem zebrane i przekazane najuboższym stanowią jednak wyjątkowy i bardzo wartościowy dar. Liczę, że każdy klient w sklepie, w ten weekend wybierze swoich superbohaterów i przekaże produkty wolontariuszom Banków Żywności. - zachęca Marek Borowski

W tegoroczną zbiórkę organizowaną przez Bank Żywności w Olsztynie zaangażowało się około 4 000, w sumie w całej Polsce aż 52 000 wolontariuszy. Od piątku do niedzieli będą pomagać w organizacji akcji jako koordynatorzy zbiórki w sklepie, kierowcy, osoby odpowiedzialne za rozdawanie ulotek, odbieranie i sortowanie żywności. Wolontariusze pomagają też po akcji. W magazynie Banku Żywności pomagają w sortowaniu, ważeniu oraz dystrybucji produktów. Wśród wolontariuszy są zarówno osoby młode, jak i seniorzy, wielu studentów, ale też przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych.

Szczególny udział w akcji weźmie sieć TESCO. - W tym roku do wolontariuszy Banków Żywności dołączą pracownicy naszych sklepów. Ponadto, Tesco przekaże dodatkowe produkty, o wadze 20% całości przekazanych przez klientów artykułów - wyjaśnia Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska. Świąteczna Zbiórka Żywności jest organizowana przez Banki Żywności w całej Europie. TESCO jednocześnie w kilku krajach będzie zachęcać swoich klientów do tego, by podzielili sie zakupioną żywnością. W zbiórce Banków Żywności wezmą udział wszystkie sklepy Tesco w Wielkiej Brytanii, 444 sklepów Tesco w Europie, w tym aż 218 sklepów w Polsce.


Są dla nas niewidoczni. Niczym się nie wyróżniają.
I nikt nie spodziewa się, czego mogą dokonać.

URATOWAĆ ŚWIĘTA 2,5 MLN POLAKÓW
 
Olej, cukier, ryż , konserwa  i czekolada - Którego Superbohatera wybierzesz?

Od 29 listopada  do 1 grudnia, weź udział w świątecznej zbiórce żywności.  Kup wybrany produkt i przekaż  wolontariuszom  Banków Żywności.

Możesz też wziąć udział w zbiórce w Internecie lub wysłać
smsa o treści POMAGAM na nr „75 365"


Bank Żywności w Olsztynie jest jedną z największych i najprężniej działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego organizacją pozarządową, mającą na celu zmniejszanie obszarów niedożywienia i głodu oraz przeciwdziałanie marnowania żywności. W 2012 r. Bank Żywności w Olsztynie objął stałą opieką ponad 106 tysięcy osób za pośrednictwem 367 organizacji pozarządowych, placówek pomocy społecznej i szkół, przekazując im żywność (łącznie 5 356 ton) pozyskaną od producentów, w trakcie zbiórek Żywności oraz w ramach realizacji programu PEAD.

W Olsztynie wolontariusze będą zbierali żywność w następujących sklepach:
Real ul. Sikorskiego, Tesco ul. Pstrowskiego, Tesco, ul. Hanki Sawickiej, Carrefour ul. Krasickiego, Niezapominajka ul. Jagiellońska, Malwa ul. Piłsudskiego, Bławatek ul. Jeziorna, Bratek ul. Żołnierska, Rast k/ Tortex-u, ul. Dworcowa, Rast, ul. Hozjusza ( Redykajny ), Rast - Duet ul. Kanta, Rast, ul. Gotowca, Biedronka, ul. Iwaszkiewicza, Biedronka ul. Okrzei, Biedronka ul. Wyszyńskiego, Biedronka, ul. Jagiellońska, Biedronka, ul. Hozjusza, Biedronka ul. Sielska, Biedronka ( DH Viktor ), ul. Piłsudskiego, Biedronka ul. Kołobrzeska, Biedronka ul. Sikorskiego, Biedronka, ul. Partyzantów (D.H.Dekada), Biedronka ul. Bartąska, Lidl, ul. Tuwima, Lidl, ul. Bałtycka , Stokrotka, ul. Wilczyńskiego.

Świąteczna Zbiórka Żywności na terenie Warmii i Mazur w sklepach odbędzie się w wybranych sklepach m.in. w Bartoszycach, Biskupcu, Barczewie, Braniewie, Dobrym Mieście, Działdowie, Dywitach, Dabrówka k/Orzysza, Fromborku, Gietrzwałdzie, Giżycku, Gołdapi, Grabowie, Iławie, Jonkowie, Klebarku Wlk., Korszach, Kętrzynie, Koszelewach, Kozłowie, Lidzbarku Warmińskim, Lubawie, Lubominie, Małdytach, Miłakowie, Morągu, Mrągowie, Nowym Mieście Lubawskim, Nidzicy, Olsztynku, Olecku, Ornecie, Ostródzie, Orzyszu, Piszu, Pieniężnie, Reszlu, Sępopolu, Świątkach, gdzie zostaną przygotowane specjalne stoiska, w których będzie można zostawić zakupione wcześniej artykuły spożywcze.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: