Aktualności
19.03.2020

Olsztynianie pomagają szpitalom, lekarzom i osobom starszym

W czasie epidemii koronawirusa liczy się każdy gest. Potrzeb jest wiele. O pomoc apelują między innymi szpitale i lekarze. Nasze wsparcie przyda się także osobom starszym, które powinny być szczególnie ostrożne w kontaktach z innymi. Olsztynianie już pokazali, że potrafią się zmobilizować. I włączyli w swoje akcje cały kraj!

 

15 marca Lucyna Łazarewicz-Lorens zaapelowała w mediach społecznościowych: "Tworzymy rezerwę środków dezynfekcji, materiałów jednorazowych". Na ten apel w ciągu kilku dni odpowiedziało mnóstwo osób. Powstała ogólnopolska grupa: Rezerwa środków dezynfekcji, rękawiczek, maseczek dla Szpitali w całej Polsce. Lekarze apelują, a jej członkowie dobrowolnie oddają lub nawet szyją niezbędne do pracy z chorymi rzeczy.

"W związku z pandemią koronawirusa branża beauty mając na uwadze zdrowie swoje i klientów, była zmuszona zamknąć gabinety. Postanowiliśmy jednak nie siedzieć bezczynnie i przychodzimy z pomocną dla jednostek szpitalnych, przekazując swoje zapasy środków ochrony osobistej, dezynfekcji, rękawiczek oraz maseczek dla najbardziej tego potrzebujących: lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy, ratowników medycznych i pielęgniarzy" - piszą na swojej stronie internetowej.

Z Lucyną Łazarewicz-Lorens rozmawiał Justyna Bryszewska. Posłuchajcie!

Pracownicy szpitali zmagają się na co dzień z wieloma problemami i dużym niebezpieczeństwem. By ułatwić życie zarówno im, jak i innym osobom ciężko pracującym na rzecz walki z pandemią, olsztyńscy restauratorzy postanowili zadbać o to, by Ci nie byli też głodni. W akcję może włączyć się każdy, wystarczy ofiarować cegiełkę o wartości 5 złotych, za którą zakupione zostaną produkty przeznaczone na przygotowanie posiłków.

O akcji #POSIŁEK DLA MEDYKA na antenie Radia UWM FM opowiadałą współwłaścicielka jednej z olsztyńskich restauracji – Ina Walasek.

Ina Walasek opowiedziała nam również, jak z walką z koronawirusem radzą sobie Włosi. I przestrzegała, żeby nie popełnić tych samych błędów w Polsce. Najważniejsze, by zostać w domu!

Do tego, by bez potrzeby nie wychodzić z domu zachęca również Marta Piasecka, założycielka grupy Potrzebuje pomocy przy wirusku Olsztyn.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: