Aktualności
19.05.2023

Postój z Nauką - 4-18.05.2023

Jakie są cechy dobrego wykładu? Czym są i dlaczego zmieniają się stopy procentowe? Jak powstają ekscytony? M.in. o tym w majowych Postojach z Nauką opowiadali nasi eksperci z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mogliśmy też dowiedzieć się sporo o jadalnych roślinach, które rosną na łące i w lesie.

Foto: FUNDACJA "W KRAJOBRAZIE"

Dr inż. Marta Akincza (Katedra Architektury Krajobrazu - Wydział Rolnictwa i Leśnictwa UWM) opowiada o cmentarzach ewangelickich.

Dr Czesław Kiński (Instytut Językoznawstwa, Katedra Języka Angielskiego - Wydział Humanistyczny UWM) o skuteczności głoszenia wykładów.

Mgr inż. Jagoda Czajkowska, "Dziewczyna od jeleni" (doktorantka w Katedrze Hodowli Zwierząt Futerkowych i Łowiectwa Wydziału Bioinżynierii Zwierząt UWM) o zmianie sierści u jeleni.

Dr Katarzyna Andruszkiewicz "Doktorka od marketingu" (Katedra Rynku i Konsumpcji - Wydział Nauk Ekonomicznych UWM) o event marketingu.

Prof. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek (kierowniczka Katedry i Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologi Klinicznej) o znamionach.

Dr inż. Mariusz Antolak (Katedra Architektury Krajobrazu - Wydział Rolnictwa i Leśnictwa UWM) o jadalnych roślinach na łące i w lesie.

Prof. Sławomir Kulesza (Katedra Mechatroniki - Wydział Nauk Technicznych UWM) o ekscytonach.

Mgr Kornelia Szmit (pracownica dydaktyczna Katedry Teorii Ekonomii - Wydział Nauk Ekonomicznych UWM) o stopach procentowych.

Dr Jacek Łagun (Instytut Językoznawstwa Katedra Jezyka Angielskiego - Wydział Humanistyczny UWM) o false friends.

Premierowych Postojów z Nauką możecie słuchać codziennie od poniedziałku do czwartku około 12:20 na antenie Radia UWM FM!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: