Aktualności
30.05.2022

Porażka olsztyńskich rugbystów na zakończenie sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2021/2022 II ligi drużyna Res Energy Rugby Team Olsztyn przegrała na Olimpijskim Stadionie Rugby przy ul. Gietkowskiej 20:26 (10:19) z Watahą Zielona Góra. Zespół trenera Leszka Borsa zakończył rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli.

Foto: Res Energy Rugby Team Olsztyn

To było spotkanie z gatunku "o pietruszę". Już wcześniej wiadomo było, że olsztynianie zakończą sezon w środku tabeli. Nie mieli szans by dogonić drugą Watahę Zielona Góra. A na pierwszej pozycji niezagrożona była ekipa Hegemona Mysłowice. Pozostała zatem walka o godne pożegnanie się z kibicami, którzy zdecydowali się w sobotę zasiąć na trybunach Olimpijskiego Stadionu Rugby w Olsztynie.

Niestety goście w pierwszej połowie wypracowali sobie dziewięciopunktową przewagę. Na przerwę schodzili prowadząc 19:10. I choć zawodnicy Rugby Team Olsztyn starali się odrabiać straty... zabrakło im czasu. Ostatecznie przegrali 20:26.

"Ten mecz odbywał się falami. Doświadczenie było po stronie drużyny z Zielonej Góry. I ona to wykorzystała. U nas pojawiały się podstawowe błędy. Traciliśmy piłkę w przegrupowaniach. Zabierano nam ją z ręki. To bolało. Musimy nad tym panować" - mówił Leszek Bors.

Jaka przyszłość czeka olsztyńską drużynę? "Powiedziałem chłopakom, że zostanę na kolejny sezon, jeśli oni zostaną. Jestem do ich dyspozycji. Zobaczymy, jaka będzie odpowiedź. Różnie bywa - każdy ma rodzinę i własne plany" - mówił trener.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: