26.05.2022

Piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Stomil II Olsztyn pokonał na własnym boisku 2-0 (0-0) Romintę Gołdap i awansował do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Obie bramki dla drużyny prowadzonej przez Adama Zejera strzelił z rzutów karnych Igor Zapałowski. O regionalne trofeum powalczy z trzecioligowym GKS-em Wikielec.

Po spadku "Dumy Warmii" z Fortuna 1 Ligi, kibicom pozostało jeszcze wspieranie rezerw w drodze po puchar. Zespół do lat 19 występujący na co dzień w Lidze Makroregionalnej w środę wspierali zawodnicy pierwszej drużyny: Konrad Syldatk, Hubert Szramka, Filip Szabaciuk i Dominik Urban.

Już w pierwszej połowie obie ekipy stworzyły sobie dogodne sytuacje pod bramką rywala. Między słupkami Stomilu z dobrej strony pokazał się Konrad Syldatk, dwukrotnie interweniując po strzałach zawodników Rominty. Najbliżej otworzenia wyniku był jednak  Jakub Brdak, którego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce.

Obraz gry znacząco nie zmienił się po przerwie. Więcej szczęścia mieli jednak gospodarze. W 70. minucie w polu karnym faulowany był Mateusz Drabiszczak i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykonał Igor Zapałowski i było 1-0. Ten sam zawodnik dziesięć minut później wykorzystał kolejną jedenastkę (podyktowaną po faulu na Jakubie Brdaku). Mecz zakończył się zwycięstwem "Dumy Warmii" 2-0.

Posłuchajcie, jak rywalizację podsumował trener Adam Zejer.

Stomil II Olsztyn - Rominta Gołdap 2-0 (0-0)

Stomil: Konrad Syldatk (88′ R. Olszewski) - Jakub Brdak, Jakub Banul, Filip Szabaciuk (88′ D. Drzewiecki), Mateusz Drabiszczak, Michał Bendyk (46′ M. Powązka), Adrian Morawski, Łukasz Borkowski, Hubert Szramka (73′ O. Wojnach), Dominik Urban, Igor Zapałowski.

Rominta Gołdap: Kamil Wołos - Konrad Piwko, Kamil Kłak (56′ K. Słowicki), Mateusz Kułak, Michał Mościński, Mateusz Litwiński, Tomasz Makowski, Dawid Paszkowski (80′ J. Sułczyński), Bartosz Prochorów, Jakub Świerzbin (46′ D. Ołów), Aleksander Popławski.

Żółte kartki: Adam Zejer (trener) - Mateusz Litwiński, Michał Mościński, Aleksander Popławski, Mateusz Kułak.

W drugim meczu półfinałowym GKS Wikielec pokonał na wyjeździe 3-1 Znicz Biała Piska. I to właśnie w Wikielcu 25 czerwca rozegrany zostanie finał Wojewódzkiego Pucharu Polski.