20.03.2022

ZAKSA wygrywa w Iławie

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Iławie 0:3 (28:30, 18:25, 20:25) z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Akademicy jedynie w pierwszym secie walczyli jak równy z równym z zeszłorocznym zwycięzcą Ligi Mistrzów. W tabeli PlusLigi wciąż zajmują piąte miejsce. W rundzie zasadniczej rozegrają już tylko dwa spotkania.

Drużyna z Olsztyna miała szansę w niedzielę odskoczyć rywalom z którymi rywalizuje o piąte miejsce w tabeli. Swoje spotkania przegrały bowiem Asseco Resovia Rzeszów i Projekt Warszawa. Trener Javier Weber posłał do boju swoich najlepszych zawodników, czyli żelazny wyjściowy skład: Jan Firlej, Taylor Averill, Mateusz Poręba, Karol Butryn, Robbert Andringa, Torey DeFalco i Jędrzej Gruszczyński.

Indykpol dobrze rozpoczął mecz z liderem PlusLigi. Szybko zbudował sobie trzypunktowe prowadzenie, ale w końcówce dał się dogonić. Na wysokiej skuteczności w ataku grali Karol Butryn i Torey DeFalco. U gości zawodzili natomiast Aleksander Śliwka i Kamil Semeniuk. Jednak ZAKSA zwyciężyła w inauguracyjnej partii 30:28. W kolejnego seta kędzierzynianie weszli już zdecydowanie lepiej. I wygrali go dość łatwo - 25:18. Duża w tym zasługa Norberta Hubera. Ale też przyznać trzeba, że gospodarze zdecydowanie obniżyli loty na siatce.

Kibice uwierzyli jeszcze w to, że losy meczu uda się odwrócić na początku partii trzeciej. Olsztynianie prowadzili bowiem... 7:2. Ale i tę przewagę dość szybko roztrwonili. Dlatego mecz zakończył się wynikiem 0:3. Ostatniego seta goście wygrali 25:20.

"Mieliśmy swoje momenty - szczególnie w pierwszym secie - i nie wykorzystaliśmy ich. Potem trudniej było nam wejść w następną partię. Byliśmy poirytowani tą sytuacją z pierwszej partii. I tak to się potoczyło" - ocenił mecz Jan Firlej.

"W pierwszym i trzecim secie pokazaliśmy charakter. Czujemy, że dobrze gramy. Decydują jakieś detale, punkty zdobyte przy zagrywce. A my mieliśmy chyba problemy z przyjęciem" - podsumował Jędrzej Gruszczyński.

Mateusz Lewandowski rozmawiał także z Karolem Butrynem. Posłuchajcie!

Do końca rundy zasadniczej Indykpol AZS Olsztyn ma do rozegrania już tylko dwa spotkania. 28 marca o 17:30 w Iławie zmierzy się z Projektem Warszawa. Zaś 3 kwietnia akademików czeka wyjazdowy mecz z Treflem Gdańsk.