22.01.2022

KKS Agapit Olsztyn znów wygrywa!

Już szóste z rzędu zwycięstwo w pierwszej lidze koszykówki kobiet odniosły zawodniczki KKS-u Akapit Olsztyn. Drużyna Tomasza Sztąberskiego po emocjonującym meczu w Jezioranach pokonała 70:65 (21:10, 20:25, 15:11, 14:19) Mon-Pol Płock. W tabeli grupy A zajmuje trzecie miejsce.

Olsztynianki wróciły do ligowej rywalizacji po dwóch tygodniach. Świetnie rozpoczęły sobotnie spotknie. W pierwszej kwarcie wypracowały sobie jedenastopunktowe prowadzenie. I choć w kolejnej rywalki zniwelowały straty i tak na przerwę KKS schodził z wynikiem 41:35.

Podopieczne Tomasza Sztąberskiego kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Grały równo i drużynowo. Aż sześć zawodniczek wzięło na siebie ciężar zdobywania punktów. Najwięcej (17) zapisała na swoim koncie Patrycja Daliga. Emocji nie brakowało do ostatnich minut, ale KKS zwyciężył 70:65 i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli, wykorzystując potknięcie ekipy z Pabianic.

"Trudne to było spotkanie. Choć początek nie zapowiadał tego. Całe szczęście, że końcówka należała do nas. Załatwiliśmy to z zimną głową! Cieszę się z jedenastego zwycięstwa w tym sezonie" - podsumował Tomasz Sztąberski.

KKS Agapit Olsztyn - Mon-Pol Płock 70:65 (21:10, 20:25, 15:11, 14:19)

KKS: Martyna Przeradzka, Joanna Chełchowska (11), Natalia Sobotka (8), Nikola Pałasz (0), Zuzanna Bałdyga (0), Alicja Wawrzyniak (11), Patrycja Daliga (17), Karolina Giżyńska (12), Marta Sztąberska (11), Izabela Birkos.

Było to już jedenaste zwycięstwo KKS-u Olsztyn w obecnym sezonie. Olsztynianki o kolejne punkty powalczą w sobotę 29 stycznia na wyjeździe z przedostatnią drużyną tabeli grupy A piewszej ligi - UKS-em Huragan Wołomin.