28.11.2021

KKS Agapit Olsztyn przegrał w Jezioranach z drużyną z Pruszkowa

KKS Agapit Olsztyn przegrał w Jezioranach 65:82 (21:27, 18:23, 10:17, 16:15) z wiceliderkami tabeli grupy A pierwszej ligi koszykówki kobiet - Iodica TopMarket MKS Pruszków. Drużyna prowadzona przez Tomasza Sztąberskiego zajmuje w rozgrywkach piąte miejsce.

Olsztynianki tydzień wcześniej wygrały na wyjeździe 68:41 z SMS-em PZKosz Łomianki i przerwały serię kolejnych porażek. Jednak w meczu z drużyną z Pruszkowa nie były faworytkami. W międzyczasie potwierdziły się fatalne wieści w sprawie kontuzji Kseni Woźniak. Zawodniczka w tym sezonie nie wybiegnie już na parkiet.

KKS Agapit w sobotę nie zawiódł. Gospodynie oddały sporo serca i starały się dotrzymać kroku silniejszym rywalkom. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się zwłaszcza Patrycja Daliga, która zdobyła 27 punktów i była najskuteczniejsza w całym meczu. Ale rywalki - głównie dzięki silniejszej ławce rezerwowych - grały równo do końca. W pierwszych dwóch kwartach wypracowały sobie bezpieczne prowadzenie (50:39), w trzeciej jeszcze powiększyły dystans i spokojnie wygrały 82:65.

"Nie mam zastrzeżeń do nikogo. Dziewczyny dały z siebie wszystko. Robiły mniejsze czy większe błędy. Ale na tak doświadczony zespół trzeba mieć taką skuteczność jak w pierwszej połowie Julia Tyszkiewicz" - podsumował trener KKS-u Tomasz Sztąberski.

"Mamy dziesięć równorzędnych zawodniczek i gramy równo przez czterdzieści minut. Drużyny z którymi gramy dysponują trzema, czterema, maksymalnie pięcioma zawodniczkami, które stanowią o sile zespołu. To jest nasza siła" - podkreślał trener drużyny z Pruszkowa Jacek Rybczyński.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z zawodniczkami obu drużyn - Patrycją Daligą oraz Julią Tyszkiewicz. Posłuchajcie!

KKS Agapit Olsztyn - Iodica TopMarket MKS Pruszków 65:82 (21:27, 18:23, 10:17, 16:15)

KKS: Martyna Przeradzka, Joanna Chełchowska (10), Natalia Sobotka (8), Nikola Pałasz, Zuzanna Bałdyga, Alicja Wawrzyniak (4), Patrycja Daliga (27), Ewelina Kitkowska, Karolina Giżyńska (3), Marta Sztąberska (13), Izabela Birkos.

KKS Agapit Olsztyn zajmuje piąte miejsce w grupie A pierwszej ligi koszykówki kobiet. W najbliższej kolejce zmierzą się na wyjeździe z sąsiadującą w tabeli ekpią Grot F&F Automatyka Pabianice. Spotkanie zaplanowano na najbliższą środę 1 grudnia o 17:00. A już trzy dni później olsztynianki w Jezioranach podejmą MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski.