Aktualności
24.10.2021

Koncertowa gra i kolejne zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn!

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Iławie 3:0 (25:18, 25:20, 25:23) Aluron CMC Wartę Zawiercie i awansował na siódme miejsce w tabeli PlusLigi. Akademików do zwycięstwa poprowadzili Karol Butryn i Torey DeFalco. Dla gości była to pierwsza porażka w obecnym sezonie.

Trener Marco Bonitta postawił na tych samych zawodników, którzy tydzień wcześniej pewnie pokonali na wyjeździe Ślepsk Suwałki. Drużyna z Kortowa fantastycznie rozpoczęła niedzielne spotkanie. Szybko wypracowała sobie kilkupunktowe prowadzenie (7:3, 9:4, 12:6, 15:8) i później spokojnie mogła kontrolować pierwszego seta. Wygrała go ostatecznie 25:18. Od początku skutecznością wyróżniali się Karol Butryn i Torey DeFalco.

Akademicy dobrze weszli także w drugiego seta. Od początku prowadzili. I choć dali się dogonić przy stanie 13:13, później szybko odkoczyli i wygrali znów bardzo pewnie 25:20. Na pochwały zasłużył także Jan Firlej. Świetnie gubił blok rywali i wystawiał kolegom piłki.

Lekki kryzys gospodarzy dopadł dopiero w trzeciej partii. Jej początek był wyrównany, ale później drużyna z Zawiercia uciekła na trzy punkty 15:12. Dała się jednak znów dogonić (18:18) i straciła chyba wiarę w sukces. Końcówka należała do olsztynian, którzy cieszyli się ze zwycięstwa 25:23 a w całym spotkaniu 3:0. Statuetka MVP trafiła do Karola Butryna. Atakujący (wspólnie z TJ DeFalco) był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Obaj zdobyli po 18 punktów.

"Cieszy gra całego zespołu. Zagrywaliśmy mądrze po całym boisku i to przyniosło efekt. Zespół z Zawiercia miał problemy z przyjęciem i udało nam się to wykorzystać" - mówił po spotkaniu Karol Butryn. "Fajnie jest grać przy pełnej hali. To słychać - szczególnie w tych trudnych momentach. W trzecim secie mieliśmy lekki przestój, kibice nam pomogli."

Mateusz Lewandowski o podsumowanie spotkania poprosił także trenera akademików Marco Bonittę. Posłuchajcie!

Posłuchajcie też pomeczowych wywiadów Wojtka Miśkewicza, który rozmawiał z Mateuszem Porębą i Jędrzejem Gruszczyńskim.

Indykpol AZS Olsztyn zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli PlusLigi. Na koncie ma 7 punktów. O kolejne powalczy w niedzielę 31 października w Katowicach. Mecz z GKS-em rozpocznie się o 20:30. Transmisja oczywiście na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: