10.10.2021

Działa efekt nowej miotły? Sokół w końcu się przełamał

Aż dwanaście kolejek musieli czekać kibice w Ostródzie na zwycięstwo Sokoła w nowym sezonie II ligi. Drużyna prowadzona przez Huberta Błaszczaka wygrała na własnym boisku 2-1 (1-1) z Hutnikiem Kraków. Pierwszy punkt zdobyła tydzień wcześniej remisując bezbramkowo na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław.

Czy to efekt zwolnienia Jarosława Kotasa? Jego wcześniejszy asystent a dziś już pierwszy trener ostródzkiej drużyny Hubert Błaszczak w nowej roli jeszcze nie przegrał w lidze. A może po prostu drużyna potrzebowała tego czasu, by zacząć grać skutecznie.

W sobotę w Ostródzie pierwsi bramkę strzelili jednak goście. Po kwadransie gry Hutnik prowadził 1-0 po bramce Krzysztofa Świątka. Tuż przed przerwą wyrównał jednak Sebastian Rugowski. Ten zawodnik na początku drugiej połowy raz jeszcze trafił do bramki. I jak się okazało, był to gol na wagę trzech punktów.

Posłuchajcie, jak mecz podsumowali trenerzy obu drużyn oraz zawodnicy Sokoła: Sebastian Rugowski i Patryk Skórecki.

9 października 2021 - Ostróda (Stadion Miejski)
Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2-1 (1-1)
Sebastian Rugowski 43', 54' - Krzysztof Świątek 15'

Sokół: 12. Marcin Staniszewski - 11. Jakub Żyznowski, 4. Jan Klimek, 77. Mateusz Bondarenko, 17. Filip Dymerski (46, 8. Kamil Kurowski) - 10. Patryk Skórecki (89, 15. Dominik Stępień), 31. Jan Flak, 6. Ernest Dzięcioł, 21. Filip Michalski (63, 14. Arturo Lías), 7. Ernest Słupski (79, 29. Maksymilian Sobolewski) - 9. Sebastian Rugowski.

Hutnik: 33. Arkadiusz Leszczyński - 2. Tomasz Jaklik (79, 17. Michał Stasz), 23. Piotr Stawarczyk, 21. Javier Bernal, 13. Piotr Zmorzyński - 10. Abdallah Hafez (76, 28. Michał Kitliński), 4. Łukasz Kędziora, 5. Miłosz Drąg (69, 20. Mateusz Gajda), 25. Patryk Kieliś (79, 11. Dominik Zawadzki), 7. Krzysztof Świątek - 38. Jakub Wilczyński (69, 16. Sławomir Chmiel).

Żółte kartki: Żyznowski - Zmorzyński, Wilczyński.

Z bilansem dziesięciu porażek, jednego remisu i zwycięstwa Sokół Ostróda wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Do pozycji gwarantującej utrzymanie traci 10 punktów. W najbliższej kolejce - w sobotę 16 października o 15:00 - zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Siedlce.