12.09.2021

Udany powrót do ligowej rywalizacji Rugby Team Olsztyn

W spotkaniu inaugurującym sezon 2021/2022 w II lidze rugby drużyna Rugby Team Olsztyn pokonała na własnym stadionie KS Rugby Ruda Śląska 29:17 (10:12). Dla ekipy prowadzonej przez trenera Leszka Borsa był to powrót do rywalizacji w "piętnastkach" po wielu latach przerwy.

Nerwowość było widać w pierwszej części sobotniego meczu. Bardziej doświadczeni goście z Rudy Śląskiej wygrali pierwszą połowę 12:10. Ale druga należała już do olsztynian, co przełożyło się na pewne zwycięstwo w całym spotkaniu 29:17. Najskuteczniejszy na boisku był Jarosław Franus (10 punktów).

"Styl jest jeszcze daleki od ideału. Ale najważniejszy jest końcowy wynik i z tego się trzeba cieszyć" - mówił po meczu trener olsztyńskiej drużyny Leszek Bors. "Mamy niedoświadczony zespół. Ci chłopcy grali 4-5 spotkanie. Natomiast fajne jest to, że wytrzymali kondycyjnie. Graliśmy do końca!".

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z zawodnikami Rugby Team Olsztyn: Łukaszem Wojtaszewskim i Piotrem Bałacenko. Posłuchajcie!

W drugim spotkaniu pierwszej kolejki II ligi rugby Hegemon Mysłowice pokonał zdecydowanie Miedziowych Lubin 62:0 (24:0). Z drużyną z Lubina olsztynianie zmierzą się na wyjeździe w kolejny weekend - 18 września.