14.07.2021

Stylu jeszcze brak, ale jest pierwsze zwycięstwo

W rozegranym na bocznym boisku obiektu przy ul. Piłsudskiego meczu sparingowym Stomil Olsztyn wygrał 3-1 (2-1) z GKS-em Wikielec. To pierwsze zwycięstwo "Dumy Warmii" w okresie przygotowawczym. Na listę strzelców wpisali się: Damian Ciechanowski, Łukasz Moneta i Filip Wójcik.

Budowana od trzech tygodni przez nowego trenera Adriana Stawskiego drużyna Stomilu w poprzednich grach kontrolnych przegrała 0-2 z Lechią Gdańsk i 1-3 z Chojniczanką Chojnice. Do startu sezonu 2021/2022 olsztynianie przygotowują się na własnych obiektach. I tu także rozegrają ostatnie test mecze.

Ze słabszym rywalem, który spadł niedawno z III do IV ligi, "Duma Warmii" stwarzała sobie wiele okazji bramkowych. Ale wykorzystała jedynie trzy. To wystarczyło, by wygrać pewnie 3-1. Pierwsze dwa gole padły w 9 i 11 minucie. Najpierw na listę strzelców wpisał się prawy obrońca Damian Ciechanowski. A chwilę później na 2-0 podwyższył Łukasz Moneta. Przed przerwą goście odpowiedzili bramką kontaktową Michała Jankowskiego. Zaś w drugiej połowie wynik spotkania ustalił młody Filip Wójcik, który... niedawno wrócił z wypożyczenia do GKS-u Wikielec.

W Stomilu testowani byli kolejni zawodnicy. M.in.: dwaj Brazylijczycy - Caique (Widzew Łódź)i Gabriel Palito (Cuiavia Inowrocław) - a takżę Igor Jankowski (Bałtyk Gdynia), , Jakub Sinior (Zagłębie II Sosnowiec) i Robert Sulewski (Radunia Stężyca).

Posłuchajcie, jak środowy mecz podsumował trener Adrian Stawski.

14 lipca 2021 - Olsztyn (boczne boisko stadionu OSiR)
Stomil Olsztyn - GKS Wikielec 3-1 (2-0)
Damian Ciechanowski 9', Łukasz Moneta 11', Filip Wójcik 65' - Michał Jankowski 31'

Stomil Olsztyn: Krzysztof Bąkowski (62' Marceli Łukasiak) - Aleksander Pawlak (68' Filip Szabaciuk), Beniamin Czajka (78' Jakub Sinior), Rafał Remisz (46' Caique), Damian Ciechanowski (62' Robert Sulewski), Karol Żwir (46' Jakub Tecław), Wojciech Reiman, Łukasz Moneta (46' Hubert Szramka), Merveille Fundambu (62' Filip Wójcik), Simon Offei (46' Jakub Mysiorski; 78' Igor Jankowski) - Gabriel Palito (69' Bartosz Florek).

GKS Wikielec: Marcin Wieczerzak - Adrian Korzeniewski, Piotr Kacperek, Hubert Otręba, Szymon Jajkowski, Mateusz Jajkowski, Michał Jankowski, Paweł Grzybowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Kolejne mecze sparingowe Stomil także rozegra na własnych obiektach. W środę 21 lipca o 17:00 zmierzy się z Batykiem Gdynia. A w sobotę 24 lipca o 11:00 formę "Dumy Wamii" sprawdzi Sokół Ostróda.