05.06.2021

Sokół Ostróda przełamał się w Krakowie

Po sześciu kolejnych meczach bez zwycięstwa, Sokół Ostróda przełamał się w końcu w Krakowie. Drużyna prowadzona przez Piotra Jacka wygrała na wyjeździe 2-1 (1-1) z Hutnikiem i jest już pewna utrzymania w II lidze. Sezon zakończy 12 czerwca. Na własnym boisku zagra z GKS-em Katowice.

Sokół wrócił do ligowej rywalizacji po dwutygodniowej przerwie. I najwyraźniej taki oddech przydał się piłkarzom beniaminka II ligi. W Krakowie musieli odrabiać straty. Goście objęli prowadzenie po kwadransie gry i bramce Patryka Kielisia. Ale już cztery minuty później było 1-1. Strzałem głową wyrównał Rafał Siemaczko. Drugą bramkę dla gości na samym początku drugiej połowy strzelił Krzysztof Wicki. To wystarczyło by do Ostródy przywieźć komplet punktów.

Dzięki zwycięstwu Sokół awansował na dwunaste miejsce w tabeli i jest już pewny utrzymania.

5 czerwca 2021 - Kraków (Stadion Miejski Hutnik Kraków)
Hutnik Kraków - Sokół Ostróda 1-2 (1-1)
Patryk Kieliś 15' - Rafał Siemaszko 19', Krzysztof Wicki 46'

Hutnik: Arkadiusz Leszczyński - Tomasz Wojcinowicz, Piotr Stawarczyk (67' Javier Bernal), Łukasz Kędziora - Sebastian Olszewski, Mateusz Gajda, Miłosz Drąg, Patryk Kieliś, Krzysztof Świątek (67' Kamil Sobala), Mateusz Ozimek - Filip Handzlik.

Sokół: Błażej Niezgoda - Michał Zimmer, Krzysztof Wicki, Wojciech Mazurowski, Karol Żwir - Dominik Więcek, Kamil Zalewski, Łukasz Soszyński (46' Adam Dobosz), Rafał Siemaszko (90' Jakub Czajkowski), Sebastian Rugowski (80' Piotr Okuniewicz) - Dawid Wolny.

Żółte kartki: Wojcinowicz, Drąg, Handzlik, Ozimek, Leszczyński - Mazurowski, Soszyński, Siemaszko.
Czerwona kartka: Miłosz Drąg (90' - za drugą żółtą).

W ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 Sokół Ostróda zmierzy się na własnym boisku z GKS-em Katowice. Spotkanie zaplanowano na sobotę 12 czerwca o 12:00.