30.05.2021

Stomilanki kończą sezon na podium I ligi

Stomilanki Olsztyn wygrały na własnym boisku 3-2 (2-0) z Resovią Rzeszów i zakończyły sezon 2020/2021 na trzecim miejscu w tabeli I ligi piłki nożnej kobiet. Podopiecznym Dariusza Maleszewskiego ponownie niewiele zabrakło do awansu do Ekstraligi.

Przed ostatnią kolejką sezonu Stomilanki traciły punkt do trzeciego UKS-u SMS II Łódź. Rywalki w walce o podium przegrały jednak swoje spotkania. A olsztynianki grały od początku pewnie z Resovią. Po 25. minutach prowadziły 2-0 a na listę strzelców wpisały się Paulina Mazurkiewicz i Katarzyna Kałużna

Druga połowa była już jednak bardziej emocjonująca. Tuż po przerwie na 2-1 trafiła Wioletta Florek. Gospodynie odpowiedziały bramką Chinonyerem Macleans. Ale w końcówce było nerwowo, bo rzeszowianki jeszcze raz pokonały Aleksandrę Szczerbaczewicz. Karolina Bednarz zmniejszyła rozmiary porażki na 2-3.

"Dwa zespoły nastawiły się na ofensywną grę i było dużo emocji. Było to widać w ilości sytuacji podbramkowych. Resovia nie odpuszczała. Mecz był ciekawy" - mówił po meczu trener Stomilanek Dariusz Maleszewski. "Dołożyliśmy sobie cel, by wywalczyć awans do Ekstraligi. Mamy pewne wnioski powyciągane i patrzymy, co będzie dalej."

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał również z Katarzyną Kałużną.

Posłuchajcie też jak spotkanie podsumował trener Resovii Rzeszów - Paweł Szurgociński.

Stomilanki Olsztyn – Resovia Reszów 3-2 (2-0)
Paulina Mazurkiewicz 12'  Katarzyna Kałużna 25', Chinonyerem Macleans 65' - Wioletta Florek 47', Karolina Bednarz 77'

Stomilanki Olsztyn: Aleksandra Szczerbaczewicz - Paula Krech (84' Natalia Lenard), Lena Trofimiuk, Kristina Sivakova, Paula Mazurskiewicz, Katarzyna Kałużna, Wioleta Tkaczyk, Katarzyna Grzesik (84' Paula Zawistowska), Daria Augustyniak, Chinonyerem Macleans (86' Dominika Cichowska) Adrianna Rosiak.