19.04.2021

Constract umocnił się na podium Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa wygrał we własnej hali 3-2 (2-0) z drużyną Futsal Leszno i jest już prawie pewny miejsca na podium obecnego sezonu Futsal Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Dawida Grubalskiego czekają jeszcze m.in. spotkania z liderem i wiceliderem rozgrywek.

Drużyna z Leszna nie należy do ligowych słabeuszy. Zajmuje miejsce w górnej części tabeli. I długo stawiała opór wiecemistrzom Polski z województwa warmińsko-mazurskiego. Wynik spotkania dopiero w 15. minucie otworzył Bartłomiej Piórkowski. Przed przerwa na 2-0 podwyższył jeszcze Pedro Pereira.

Gdy po zmianie stron kolejną bramkę dorzucił Mateusz Łożyński wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Jednak goście strzelili dwa gole w ciągu minuty (najpierw Piotr Pietruszko wykorzystał rzut karny a później na 2-3 trafił Witalij Lisnyczenko). I w Lubawie mieliśmy emocjonującą końcówkę. Wynik jednak nie uległ już zmianie.

"Końcówka spotkania pokazuje naszą dyspozycję w ostatnich tygodniach. Mieliśmy mecz pod kontrolą i wydawało się, że za chwilę go zamkniemy a zrobiło się nerwowo. Do końca musieliśmy drżeć o zwycięstwo" - mówił trener Dawid Grubalski.

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Constract Lubawa - Futsal Leszno 3-2 (2-0)
Bartłomiej Piórkowski 15', Pedro Pereira 18', Mateusz Łożyński 27' - Piotr Pietruszko 33' (karny), Witalij Lisnyczenko 33'

Constract wygrał dwudziesty raz w obecnym sezonie i umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli Futsal Ekstraklasy. Ma już 11 punktów przewagi nad czwartym Clearexem Chorzów i jest niemal pewny pozostania na podium. Traci natomiast punkt do drugiego Piasta Gliwice i aż 14 oczek do lidera - Rekordu Bielsko-Biała. Właśnie z z tą drużyną zmierzy się we własnej hali 28 kwietnia.