05.03.2021

Stomil pokazał charakter i wygrał w Opolu

Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe 2-1 (1-1) z Odrą Opole, choć od 17. minuty grał w osłabieniu. Czerwoną kartką ukarany został Mateusz Skrzypczak. W drugiej połowie z boiska wyleciał jednak także jeden z zawodników gospodarzy. Bramki dla "Dumy Warmii" strzelili Jurich Carolina i Adrian Szczutowski.

Mecz świetnie rozpoczął się dla drużyny z Olsztyna. Stomil objął prowadzenie już po kwadransie. Wynik otworzył Jurich Carolina. Z dośrodkowaną przez niego piłką minął się bramkarz, a ta wpadła do bramki. Ale dwie minuty później drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartą ukarany został Mateusz Skrzypczak. Wtedy do głosu doszli gospodarze. Naciskali i tuż przed przerwą udało im się wyrównać. Na listę strzelców wpisał się Adam Żak.

W drugiej połowie siły się wyrównały. Z boiska wyleciał Piotr Żemło. "Biało-niebiescy" ruszyli wtedy do ataku i dopięli swego. W swoim drugim spotkaniu w "biało-niebieskich" barwach drugie trafienie zaliczył Adrian Szczutowski. To wystarczyło, by wygrać całe spotkanie 2-1.

Jak postawę swoich zawodników i cały mecz podsumowali szkoleniowcy obu drużyn? Posłuchajcie!

Posłuchajcie też, jak spotkanie podsumował pomocnik "Dumy Warmii" Maciej Spychała.

5 marca 2021 - Opole (Stadion Miejski Odra)
Odra Opole - Stomil Olsztyn 1-2 (1-1)
Adam Żak 45' - Jurich Carolina 13', Adrian Szczutowski 67'

Odra: Mateusz Kuchta - Kacper Tabiś, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Konrad Matuszewski - Konrad Nowak, Miłosz Trojak, Szymon Drewniak (56' Konrad Kostrzycki), Dawid Kort (70' Rafał Niziołek), Adam Żak (63' Mateusz Gancarczyk) - Arkadiusz Piech (70' Dawid Czapliński).

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Damian Byrtek, Rafał Remisz, Jurich Carolina, Jonatan Straus - Wojciech Łuczak (65' Sam van Huffel), Mateusz Skrzypczak, Maciej Spychała, Hubert Szramka (58' Koki Hinokio) - Adrian Szczutowski (86' Jakub Mosakowski).

Żółte kartki: Żemło, Drewniak - Skrzypczak, Łuczak, Byrtek.
Czerwone kartki: Piotr Żemło (55' - za drugą żółtą) - Mateusz Skrzypczak (17' - za drugą żółtą).

Dzięki zwycięstwu Stomil Olsztyn awansował na dwunaste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. W najbliższej kolejce zmierzy się na własnym boisku z ŁKS-em Łódź. Mecz zaplanowano na sobotę 13 marca o 13:00.