28.02.2021

Sokół Ostróda przegrał z liderem II ligi

Na inaugurację rundy wiosennej piłkarskiej II ligi Sokół Ostróda przegrał na wyjeździe 1-2 (0-1) z liderem tabeli GKS-em Katowice. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za faul taktyczny otrzymał Wojciech Mazurowski. W kolejny weekend powalczą o punkty w Poznaniu.

Gospodarze mieli podwójną motywację przed sobotnim spotkaniem. Chcieli dobrze rozpocząć rundę wiosenną i utrzymać pozycję lidera tabeli II ligi. Ale dodatkowo zależało im na zwycięstwie, ponieważ GKS Katowice świętował właśnie swoje 57 urodziny.

I tę derminację widać było od pierwszych minut. Zespół ze Śląska odważnie ruszył do ataku i już w 13. minucie pierwszą bramkę strzelił Michał Gałecki. Tuż po przerwie na 2-0 podwyższył Arkadiusz Woźniak i ostródzianie byli w poważnych tarapatach. Postawili się jednak silniejszemu rywalami. Kontaktowe trafienie Karola Żwira w 61. minucie dało gościom nadzieję na wywiezienie z Katowic choćby punktu. Niestety na więcej nie było ich stać tego dnia. A w końcówce musieli radzić sobie grając w dziesiątkę. Za faul taktyczny z boiska wyrzucony został bowiem Wojciech Mazurowski.

"Przyjechaliśmy do drużyny, która od lat gra o coś więcej. Więc mieliśmy świadomość z kim się mierzymy. Natomiast dla większości moich chłopaków jest to pierwszy sezon na poziomie rozgrywek centralnych. W tym meczu aż pięciu zawodników debiutowało w moim zespole. Także jestem dumny z nich. W pierwszych piętnastu minutach wystraszyliśmy się i przeciwnik zepchnął nas do obrony. Ale zmieniliśmy ustawienie i doszliśmy też do gry. Z tych momentów też się cieszę" - podsumował trener Sokoła Piotr Jacek.

27 lutego 2021 - Katowice (Stadion Miejski)
GKS Katowice - Sokół Ostróda 2-1 (1-0)
Michał Gałecki 13', Arkadiusz Woźniak 48' - Karol Żwir 61'

GKS Katowice: 1. Bartosz Mrozek - 21. Zbigniew Wojciechowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 26. Michał Kołodziejski, 16. Grzegorz Rogala - 24. Szymon Kiebzak (78, 27. Danian Pawłas), 14. Marcin Urynowicz (89, 13. Bartosz Jaroszek), 17. Michał Gałecki, 11. Adrian Błąd, 7. Arkadiusz Woźniak (73, 10. Krystian Sanocki) - 15. Filip Kozłowski (89, 19. Piotr Kurbiel).

Sokół: 1. Błażej Niezgoda (32, 12. Kacper Trelowski) - 7. Paweł Brzuzy (62, 28. Łukasz Mozler), 5. Krzysztof Wicki, 4. Wojciech Mazurowski, 6. Adam Dobosz - 10. Wojciech Kalinowski (46, 17. Dominik Więcek), 31. Jakub Czajkowski, 8. Karol Żwir, 14. Tomasz Gajda - 30. Dawid Wolny (85, 15. Kamil Zalewski), 9. Sebastian Rugowski (46, 11. Rafał Siemaszko).

Żółte kartki: Gałecki, Sanocki - Żwir.

Czerwona kartka: Wojciech Mazurowski (81' - za faul taktyczny).

Sokół Ostróda wciąż zajmuje ósme miejsce w tabeli II ligi. W najbliższej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Lechem II Poznań. Spotkanie zaplanowano na sobotę 6 marca o 13:00.