Aktualności
20.11.2020

Mamed Khalidov: Jestem gotowy na kolejne wyzwanie!

Po znakomitej walce ze Scottem Askhamem (wygranej po 36 sekundach) Mamed Khalidov patrzy w przyszłość. Czterdziestolatek nie zamierza kończyć kariery. Wręcz przeciwnie - stawia sobie kolejne odważne cele. O czym opowiadał w Magazynie Sportowym Radia UWM FM. Posłuchajcie!

 

10 października podczas gali KSW 55 w rewanżowym boju o pas mistrzowski wagi średniej Mamed Khalidov znokautował już w pierwszej rundzie Scotta Askhama. Potrzebował tylko 36 sekund. Jak sam podkreśla, po słabszych latach właśnie teraz czuje, że może jeszcze osiągnąć wiele.

"Przez ostatnie pięć lat byłem w śpiączce. Spałem. Nie mogłem w sobie obudzić tego zawodnika, którym byłem wcześniej. Dzisiaj czuję, że wróciłem. Wrócił też głód. I chciałbym pokonywać kolejne szczyty. Jestem gotowy na kolejne wyzwanie. Mimo tego, że mam czterdzieści lat, czuję jakbym miał dwadzieścia - psychicznei i fizycznie" - przyznaje.

Kiedy zatem znów zawalczy? "Będę obserwował siebie. Chcę bronić tego pasa. Ale muszę mieć komfort psychiczny i fizyczny. A mam ten komfort, że mam już za sobą ileś walk o pas. To co miałem zrobić wcześniej, już było zrobione. Teraz chcę sobie i - przy okazji innym - udowadniać, że zawodnika, który ma 40 lat stać na walki na najwyższym poziomie."

Z Mamedem Khalidovem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kto będzie kolejnym rywalem ponownego mistrza KSW wagi średniej? Podczas gali KSW 56 Michał Materla walczył z Roberto Soldicem. Wygrał ten drugi i być może właśnie z nim zmierzy się niebawem Khalidov. "Soldic był mistrzem wagi półśredniej. Przeszedł do wyższej wagi i wygrał jedną walkę. Jest rozmowa o tym, żeby walczył o pas. Część osób chciałaby też zobaczyć trylogię ze Scottem Askhamem. Jest też jeden bardzo dobry polski zawodnik, który wygrał cztery walki. Nazwiska nie pamiętam, przepraszam... Włodarze KSW rozstrzygną. Ja powiedziałem tylko - dajcie mi 1,5-2 miesiące przed walką, że chcecie, żebym bronił pasa. Jestem gotowy!"

Przyjaciele - stań się jednym z nich: