16.11.2020

Constract Lubawa rozbił kolejnego rywala w Futsal Ekstraklasie

Constract Lubawa nie zwalnia tempa. Wicelider Futsal Ekstraklasy rozgromił na wyjeździe 9-1 (5-1) drużynę Futsal Leszno. Cztery bramki zdobył Pedrinho. Brazylijczyk wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Po jedenastu spotkaniach ma na koncie 16 trafień.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie drużynę z Leszna na prowadzenie wyprowadził Kacper Konopacki. Constract szukał swoich okazji, ale wyrównał dopiero w 13 minucie. Na 1-1 trafił Sebastian Grubalski. To odblokowało drugą ekipę Futsal Ekstraklasy. Przed przerwą na lsitę strzelców wpisali się jeszcze Bartłomiej Piórkowski, ponownie Grubalski oraz dwukrotnie Pedrinho. Brazylijczyk w drugiej połowie dorzucił kolejne dwa gole. A do dziewięciobramkowego dorobku dorzuci się także Pedro Perreira i Tomasz Kriezel.

"Cieszy, że po słabszych meczach, w których mieliśmy problem ze zdobywaniem bramek, wracamy na właściwe tory" - ocenił trener Constractu Dawid Grubalski. "Wiedzieliśmy, że jedziemy do trudnego przeciwnika. Byliśmy bardzo skoncentrowani. W bardzo pechowej sytuacji straciliśmy bramkę. Ale zachowaliśmy chłodną głowę i cierpliwie dążyliśmy do zwycięstwa."

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Futsal Leszno - Constract Lubawa 1-9 (1-5)
Konopacki 1' - Grubalski 13', 15', Piórkowski 14', Pedrinho 17', 17', 22', 37', Pedro Perreira 27', Kriezel 34'

Constract Lubawa umocnił się na drugiej pozycji w tabeli Futsal Ekstraklasy. Kolejne spotkanie rozegra w sobotę 21 listopada. We własnej hali o 16:00 zmierzy się z ekipą Gatta Active Futsal Team Zduńska Wola.