27.10.2020

Constract potwierdził klasę i ponownie pokonał Clearex

W zaległym spotkaniu Futsal Ekstraklasy Constract Lubawa wygrał we własnej hali 6:2 (1:0) z Clearexem Chorzów. Utytułowanej drużynie ze Śląska nie udał się zatem rewanż za przegrany finał Pucharu Polski. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gospodarze, których do zwycięstwa poprowadził Pedro Pereira.

Początkowe minuty spotkania w Lubawie przebiegały pod znakiem gry defensywnej. Oba zespoły nie chciałby chyba przede wszystkim jako pierwsze stracić bramki. Dopiero w tuż przed przerwą wynik otworzył Pedrinho. W drugiej połowie Clearex wyrównał po golu Sebastiana Brockiego. Chwilę później czerwoną kartkę obejrzał jednak Mikołaj Zastawnik a grę w przewadze wykorzystali gospodarze. Najpierw na 2:1 trafił Pedro Pereira. Chwilę później podwyższył Bartłomiej Piórkowski. Chorzowianie odpowiedzili wprawdzie drugą bramką Brockiego. Ale kolejne trafienia na swoim koncie zapisywali już tylko podopieczni Dawida Grubalskiego (dwukrotnie Pereira i raz Tomasz Lutecki).

"Słabo weszliśmy w ten mecz, trochę niemrawo... Słabo wyglądaliśmy fizycznie. Być może sobotni i wtorkowy mecz miały na to wpływ. Musieliśmy troszkę pozmieniać ustawienie - wziąć pod uwagę to, że tego dnia wyglądamy słabo motorycznie, wprowadzić trochę korekt i zacząć mecz od nowa" - relacjonuje trener Constractu. "Na szczęście w pierwszych minutach nie straciliśmy bramki, choć przeciwnik mógł ją strzelić. Sprytnie rozegraliśmy rzut wolny i - mimo słabej dyspozycji - prowadziliśmy w tym spotkaniu. Do wyniku 4-2 mecz był wyrównany - z delikatnym wskazaniem na nas. Zagraliśmy cierpliwie, dojrzale, potrafiliśmy spełnić swoje założenia i wypunktować rywala."

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie.

Constract Lubawa - Clearex Chorzów 6:2 (1:0)
Pedrinho 19', Pedro Pereira 32', 37', 40', Bartłomiej Piórkowski 35', Tomasz Lutecki 40' - Sebastian Brocki 25', 37'.

Constract: Darias (Okuniewski G.) - Piórkowski, Raszkowski, Okuniewski J., Łożyński, Kaniewski, Ossowski, Pedrinho, Pereira, Grubalski, Kriezel, Lutecki, Vitinho.

Clearex: Bednarczyk (Burza) - Wędzony, Salisz, Mizgajski, Seget, Zastawnik, Dewucki, Rotuski, Brocki, Leszczak, Łuszczek, Golly.

Żółte kartki: Vitinho - Mizgajski, Burza, Salisz, Dewucki, Zastawnik
Czerwona kartka: Mikołaj Zastawnik

Dzięki temu zwycięstwu Constract umocnił się na czwartej pozycji w tabeli Futsal Ekstraklasy. Ma jednak do rozegrania jeszcze trzy zaległe spotkania. W najbliższej kolejce - w sobotę 31 października o 18:00 - na wyjeździe zmierzy się z Red Devils Chojnice.