23.10.2020

Zamiast meczu ligowego Stomil rozegrał sparing w Grudziądzu

Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe 1-1 (0-1) z drugoligową Olimpią Grudziądz. "Duma Warmii" rozegrała mecz sparingowy, ponieważ jej spotkanie w Fortuna 1 Lidze z Koroną Kielce zostało przełożone z powodu wykrycia przypadku zakażenia wirusem  SARS-CoV-2 w drużynie rywali.

Trener Adam Majewski dał szansę występu od pierwszej minuty, kilku zawodnikom, którzy ostatnio nie łapali się do wyjściowej jedenastki Stomilu. W spotkaniu z drugoligową Olimpią Grudządz zagrali m.in. holenderski obrońca Ingo van Weert, Jakub Staszak i Sebastian Jarosz. Zabrakło natomiast kontuzjowanego Grzegorza Kuświka. Napastnik jest kontuzjowany i wróci na boisko za dwa tygodnie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie. Z rzutu karnego wynik otworzył Damian Ciechnowski. Wyrónał tuż przed końcem meczu wprowadzony na boisko w drugiej połowie Skënder Loshi.

"Celem było zwycięstwo. Nie udało się wygrać. Natomiast drugi cel był taki, żeby dać szansę zawodnikom, którzy grali mniej lub wcale. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. W drugiej - mieliśmy dużą przewagę. Mogliśmy strzelić jeszcze 2-3 bramki i zakończyć spotkanie zwycięstwem" - podsumował Adam Majewski.

Posłuchajcie też, jak spotkanie ocenił Serafin Szota.

23 października 2020, 13:00 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 1-1 (1-0)
Damian Ciechanowski 35' (karny) - Skënder Loshi 89'

Olimpia Grudziądz: Łukasz Sapela (46 Nikodem Sujecki) - Damian Ciechanowski, Kacper Pietrzyk, Caique, Bartosz Widejko - Mikołaj Gabor, David Andronic, Kacper Janiak, Oskar Kalenik, Patryk Leszczyński - Grzegorz Gulczyński.

Stomil Olsztyn: Vjačeslavs Kudrjavcevs (75' Jakub Kanclerz) - Damian Sierant (68' Koki Hinokio), Ingo van Weert (46' Serafin Szota), Wiktor Biedrzycki, Jonatan Straus (46' Damian Byrtek), Jakub Staszak - Maciej Spychała, Hubert Sadowski (46' Krystian Ogrodowski), Wojciech Łuczak, Koki Hinokio (46' Hubert Szramka) - Sebastian Jarosz (59' Skënder Loshi).

Żółta kartka: Caique.
Czerwona kartka: David Andronic (84' - za uderzenie przeciwnika).

Kolejny mecz w Fortuna 1 Lidze Stomil Olsztyn rozegra 7 listopada. Na własnym stadionie o 17:00 pojemie Radomiaka Radom.