10.10.2020

Lider PlusLigi zbyt silny dla akademików. Indykpol przegrał w Kędzierzynie-Koźlu

Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe 1:3 (21:25, 18:25, 25:17, 16:25) z niepokonaną w tym sezonie PlusLigi Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Akademicy momentami dotrzymywali kroku silnemu rywalowi, ale wystarczyło to jedynie na urwanie seta.

Akademicy rozpoczęli spotkanie z liderem tabeli PlusLigi w składzie: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Dmytro Teryomenko, Javier Octavio Concepcion, Wojciech Żaliński, Ruben Schott i Damian Schulz. Pierwsza partia przez dłuższy czas była bardzo wyrównana. Dopiero w końcówce gospodarze odskoczyli olsztynianom i wygrali 25:21.

Drugi set był już zdecydowanie lepszy w wykonianiu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Choć trudno wyróżnić w ich szeregach jednego lidera, drużynowa, poprawna gra pozwoliła im zwyciężyć 25:18.

Wtedy trener Daniel Castellani zaczął szukać innych rozwiązań na parkiecie. Słabo grającego Wojciecha Żalińskiego zmienił Robbert Andringa. Na libero pojawił się też Jakub Ciunajtis. Na zmiany wchodzili Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba czy Dawid Woch. Przyniosło to efekt w postaci urwanego seta. Akademicy zaskakująco łatwo wygrali trzecią partię 25:17. W kolejnej jednak ponownie górą byli gospodarze (25:16), którzy wygrali już szósty mecz w tym sezonie. Statuetkę MVP otrzymał Aleksander Śliwka.

Najwięcej punktów dla Indykpolu zdobyli: Damian Schulz (16), Ruben Schott (11) i Robbert Andringa (10).

"Generalnie możemy być zadowoleni. Daliśmy z siebie sto procent. Co prawda udało się ugrać tylko seta, ale mieliśmy dobre momenty gry. ZAKSA jest moim zdaniem najlepszym zespołem w Polsce" - mówił po meczu Przemysław Stępień. "Po dwóch przegranych setach nie poddaliśmy się, tylko wyszliśmy i zaryzykowaliśmy w pewnych elementach. Moim zdaniem popełniliśmy trochę za dużo błędów. A z takim zespołem jest to niewybaczalne".

Zadowolony ze swojego debiutu w PlusLidze był drugi libero akademików Jakub Ciunajtis. "Przyczyniłem się do wygrania seta. Wniosłem do drużyny tyle, ile mogłem" - mówił.

Mateusz Lewandowski po spotkaniu rozmawiał także z Mateuszem Porębą. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kolejne spotkanie w PlusLidze Indykpol AZS Olsztyn rozegra w czwartek 15 października. O 17:30 w Hali Urania zmierzy się z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Transmisja meczu oczywiście na antenie Radia UWM FM.