19.09.2020

Sokół Ostróda rozgromił spadkowicza z Fortuna 1 Ligi

Sokół Ostróda odniósł drugie zwycięstwo w sezonie 2020/2021 piłkarskiej II ligi. Beniaminek rozgrywek rozgromił na wyjeździe 4-0 (0-0) Olimpię Grudziądz i awansował na ósme miejsce w tabeli. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Piotra Jacka strzelali: Dawid Wolny (dwie), Tomasz Gajda i Adam Dobosz.

Sokół potrzebował przełamania. Po zwycięstwie w Ostródzie na inaugurację sezonu z rezerwami Lecha Poznań (2-0), kolejne dwa spotkania przegrał (0-3 na wyjeździe z Górnikiem Polkowice oraz 0-1 u siebie z Pogonią Siedlce). Beniaminek nie odstawał znacząco od rywali, ale nie potrafił trafić do ich bramki.

Może właśnie dlatego przed wyjazdem do Grudziądza podopieczni Piotra Jacka rozegrali w tygodniu sparing z czwartoligowymi rezerwami Stomilu Olsztyn. I wygrali... 9-0. W meczu z Olimpią długo walczyli jednak o pierwszą bramkę. Padła dopiero w 58. minucie - i to z rzutu karnego. Jedenastkę skutecznie egzekwował Dawid Wolny.

Dwadzieścia minut przed końcem spotkania z boiska za faul taktyczny wyleciał Samuel Hernández, co ułatwiło zadanie gościom. Najpierw z rzutu wolnego na 2-0 podwyższył Tomasz Gajda. A później jeszcze dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Wolny i Adam Dobosz.

"Po dwóch przegranych spotkaniach na pewno jedzie się z nożem na gardle do drużyny, która jeszcze przed chwilą była w pierwszej lidze. Potrzebowaliśmy trochę więcej skupienia i myślenia o meczu. Efekty było widać już w początkowej fazie. W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka sytuacji, ale zabrakło nam spokoju i wykończenia akcji. Na szczęście druga połowa oddała to, czego zabrakło w pierwszej. Więc cieszymy się, że wracamy do domu z trzema punktami i dość okazałym wynikiem" - podsumował spotkanie trener Piotr Jacek.

19 września 2020 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz - Sokół Ostróda 0-4 (0-0)
Dawid Wolny 58' (karny), 76', Tomasz Gajda 71', Adam Dobosz 90'

Olimpia: Nikodem Sujecki - Damian Ciechanowski, David Andronic, Samuel Hernández, Bartosz Widejko - Adrian Kwiatkowski (73' Patryk Leszczyński), Michał Graczyk, Omid Popalzay, Piotr Janczukowicz (76' Grzegorz Gulczyński), Oskar Kalenik (62' Mikołaj Gabor) - José Embaló.

Sokół: Błażej Niezgoda - Michał Zimmer (88' Paweł Brzuzy), Karol Żwir, Maciej Dampc, Adam Dobosz - Konrad Andrzejczak (83' Kamil Odolak), Tomasz Gajda, Kamil Zalewski, Łukasz Święty (88' Eryk Kobza), Dawid Wolny - Rafał Siemaszko (85' Daniel Łuczak).

Żółte kartki: Siemaszko, Zimmer.
Czerwona kartka: Samuel Hernández (70. minuta, Olimpia, za faul taktyczny).