16.09.2020

Studenci UWM z uniwersyteckimi medalami lekkoatletycznych AMP-ów

Z uniwersyteckimi medalami wrócili z tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Indywidualnie najlepiej wypadł Dominik Smosarski. Drużyna żeńska została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. Natomiast panowie zakończyli rywalizację na piętnastym miejscu.

Gospodarzem tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce był AZS Łódź. Impreza odbyła się w dniach 14-16 września. W rywalizacji udział wzięła 18-osobowa reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Najlepiej spisał się Dominik Smosarski. Był czwarty w rywalizacji na 100 i 200 metrów. Wywalczył dwa srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów oraz dwa brązowe wśród reprezentantów Akademickich Związków Sportowych. Konkurs rzutu oszczepem na siódmym miejscu zakończył Kamil Łabęcki. Dało mu to uniwersytecki brąz.

Z medali cieszyły się także studentki UWM. Justyna Kaczmarczyk zakończyła rywalizację na 800 metrów z piątym czasem, ale w klasyfikacji uniwersyteckiej była trzecia. Magdalena Trzeciak była 12. w biegu na 800 metrów. Lepiej zaprezentowała się natomiast na 1500 metrów. Uzyskała siódmy czas, co pozwoliło jej także wywalczyć uniwersytecki medal (brązowy).

Dziesiąty wynik w finale konkursu pchnięcia kulą dał także brąz w klasyfikacji uniwersyteckiej Magdalenie Jabłońskiej. Na podium stanęła również żeńska sztafeta 4x100. Natalia Zielińska, Aleksandra Szczerbaczewicz, Natalia Żuk i Alicja Potasznik zakończyły start na piątej pozycji co przełożyło się na... kolejny brązowy medal wśród reprezentantek uniwersytetów.

"Postawa naszych zawodniczek i zawodników była bardzo dobra" - chwaliła swoich podopiecznych w studiu Radia UWM FM opiekunka grupy lekkoatletów z UWM Krystyna Pieczulis-Smoczyńska. "Nasza ekipa była nieliczna - 9 dziewcząt i 7 panów. Panowie na 57 uczelni zajęli piętnaste miejsce (a piąte wśród uniwersytetów). Natomiast kobiety na 59 uczelni zajęły dziewiąte miejsce w generalce (trzecie wśród uniwersytetów)."

Z Krystyną Pieczulis-Smoczyńską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W drugiej połowie października studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wystartują także w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.