Aktualności
07.09.2020

Maciej Kowalewicz pobił rekord Polski i zdobył trzy złote medale AMP

Z trzema złotymi medalami wrócił z Zielonej Góry student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i reprezentant klubu Gwardia Olsztyn Maciej Kowalewicz. Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym pobił także rekord Polski w konkurencji KDW 3×40.

Pierwszy dzień rywalizacji okazał się dla Macieja Kowalewicza najtrudniejszy. Wprawdzie wygrał konkurencję KPN 60, ale okazał się lepszy od drugiego Marcina Majki o zaledwie 0,1 pkt. "Nie jestem do końca zadowolony. Trochę mi nie poszło. Uzyskałem wynik 620, 9 pkt. Taki sam wynik uzyskał mój rywal. Jednak w strzelectwie sportowym w przypadku dwóch takich samych wyników ostatnia seria liczy się jako ta najważniejsza. Jedną dziesiątą punkta byłem lepszy i tym samym zdobyłem złoty medal. Można powiedzieć, że zdecydował ostatni strzał" - wspominał w studiu Radia UWM FM student turystyki i rekreacji na Wydziale Geoinżynierii UWM w Olsztynie.

Świetną formę pokazał natomiast drugiego dnia tegoroczonych Akademickich Mistrzostw Polski w Zielonej Górze. W konkurencji KDW 3×40 w każdej pozycji uzyskiwał znakomite wyniki, co złożyło na nowy rekord Polski - 1185 punktów. "To wynik gorszy tylko o 3 punkty od aktualnego rekordu świata. Bardzo ciężko taki wynik uzyskać w konkurencji trzech postaw. Jestem bardzo dumny z siebie. Pozwoliło mi to zdobyć kolejny złoty medal."

Trzeciego dnia olsztynianin znów stanął na najwyższym stopniu podium. Wygrał w konkurencji KDW-60 leżąc. Dodajmy, że przed rokiem Maciej Kowalewicz zdobył podczas AMP-ów jednen złoty i dwa srebrne medale. "Poprawiłem się i pokazałem, że jestem lepiej przygotowany."

Z Maciejem Kowalewiczem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym odbyły się w dniach 4-6 września w Zielonej Górze. Przed Maciejem Kowalewiczem w tym roku jeszcze kilka ważnych startów. "Za tydzień wyjeżdżam na kolejne zgrupowanie. Przede mną młodzieżowe Mistrzostwa Polski - tam będę walczył o kolejne medale. Tydzień po nich odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów z którym - mam nadzieję - uda mi się także przywieźć jakieś krążki. Nastawiam się na dobrą pracę i wyniki."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: