06.08.2020

Mamry Giżycko nowym liderem forBET IV Ligi

Po drugiej kolejce forBET IV Ligi na pierwsze miejsce w tabeli awansowały Mamry Giżycko, które na własnym boisku rozbiły 8:0 Olimpię Olsztynek. Kompletem zwycięstw w nowym sezonie mogą pochwalić jeszcze tylko dwie drużyny. Rezerwy Stomilu Olsztyn pokonały 3:1 Błękitnych Pasym a Zatoka Braniewo wygrała 5:2 z GSZS-em Rybno.

Mamry Giżycko już przed startem nowego sezonu forBET IV Ligi były przez wielu wskazywane jako główny faworyt rozgrywek. W pierwszej kolejce drużyna prowadzona przez Przemysława Łapińskiego wygrała po bardzo emocjonującym spotkaniu na wyjeździe z Jeziorakiem Iława 3:2. Cztery dni później na własnym stadionie podejmowała beniaminka - Olimpię Olsztynek. I trzeba przyznać, że dała tej ekipie dość srogą lekcję futbolu. Na wynik 8:0 zapracowali: Radosław Gulbierz, Krystian Wiszniewski i Filip Rusiak (po dwie bramki) oraz Mateusz Skonieczka i Michał Świderski (po jednym trafieniu).

"Mecz był zupełnie inny, niż spotkanie w pierwszej kolejce w Iławie. Spodziewaliśmy się tego, więc i założenia na to spotkanie były inne. Już w siódmej minucie prowadziliśmy 2:0. Mimo wielu obaw ludzi z zewnątrz, że możemy zlekceważyć przeciwnika, podeszliśmy do spotkania w stu procentach skoncentrowani, a zawodnicy potwierdzili swój profesjonalizm. To buduje! Mecz był w naszym wykonaniu dobry. Mimo wielu niewykorzystanych sytuacji zdobyliśmy osiem bramek. Wydawałoby się, że przy takim wyniku błędów było niewiele, jednak zarówno ja jak i moi zawodnicy jesteśmy świadomi, że zawsze coś można zrobić lepiej, szybciej, efektywniej" - ocenił szkoleniowiec zwycięskiej drużyny.

Swoje spotkanie wygrały także rezerwy Stomilu Olsztyn. Spadły jednak z pierwszego na drugie miejsce w tabeli. Mecz z Błękitnymi został rozegrany w Pasymiu, choć w roli gospodarza występowali biało-niebiescy. Prowadzenie w 11 minucie dał miejscowej drużynie Daniel Gołaszewski. Ale już pięć minut później wyrównał strzałem z rzutu karnego Hubert Szramka. Jedenastki nie wykorzystali natomiast tuż przed przerwą rywale. Strzał Szymona Chrzanowskiego obronił Jakub Kanclerz.

W drugiej odsłonie spotkania strzelali już tylko piłkarze Stomilu. Najpierw na 2:1 trafił wprowadzony na boisko po zmianie stron Bartosz Florek. A wynik na 3:1 ustalił przepiękną bramką z rzutu wolnego Szramka.

"Wydaje mi się, że byliśmy bezapelacyjnie lepszym zespołem w tym spotkaniu. Stworzyliśmy na pewno więcej sytuacji i szkoda, że wcześniej nie zamknęliśmy tego meczu. Były sytuacje, żeby podwyższyć. Ale cieszy mnie dojrzałość, która chłopacy pokazali. Mam nadzieję, że będziemy się jeszcze rozwijać, że nie jest to szczyt naszym możliwości" - podsumował trener Stomilu Paweł Głowacki.

Stomil II Olsztyn – Błękitni Pasym 3:1 (1:1)
Szramka 16' (karny), Florek 52', Szramka 85' - Gołaszewski 11'

Stomil II: Kanclerz – Dziemidowicz, Dowgiałło, Sadowski – Puszkar, Serbintowicz, Grzeszczyk (46 Florek),  Świder (86 Krogól), Walendykiewicz (46 Supranowicz) – Szramka, Borkowski.

Na trzecie miejsce w tabeli awansowała Zatoka Braniewo. Podopieczni Piotra Zająca pokonali bez problemu na własnym boisku beniaminka rozgrywek GSZS Rybno 5:2. "Oczywiście bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Można być też zadowolonym z fragmentów gry. Przez większą część mecz toczył się zdecydowanie pod nasze dyktando. W pierwszej odsłonie długo brakowało nam skuteczności. Na szczęście worek z bramkami rozwiązał się tuż przed przerwą i mogliśmy zagrać spokojniej. W mojej ocenie początek drugiej odsłony, to najlepszy moment meczu w naszym wykonaniu. Oczywiście mogliśmy windować wynik, ale ważniejsze jest to co przed nami" - ocenił szkoleniowiec.