Aktualności
02.08.2020

Indykpol AZS Olsztyn awansował do finałowego turnieju PreZero Grand Prix

Indykpol AZS Olsztyn zajął drugie miejsce w półfinałowym turnieju PreZero Grand Prix w Warszawie. Na boiskach Monta Beach Volley Club akademicy wywalczyli awans do dalszej fazy rozgrywek pokonując 2:1 Ślepsk Malow Suwałki oraz Krispol Września oraz przegrywając z PGE Skrą Bełchatów 0:2.

Trener Daniel Castellani zdecydował się wysłać do boju w nowych rozgrywkach będących przetarciem przed kolejnym sezonem PlusLigi siedmioosobową kadrę. Do Warszawy pojechali: Wojciech Żaliński, Mateusz Poręba, Remigiusz Kapica, Przemysław Stępień, Jakub Czerwiński, Jędrzej Gruszczyński i Jakub Ciunajtis. A w roli szkoleniowca na plaży w stolicy zadebiutował statystyk akademików Mateusz Nykiel.

Kortowska drużyna rozpoczęła turniej od zwycięstwa 2:1 (25:21, 20:25, 15:10) ze Ślepskiem Malow Suwałki. MVP tego spotkania został Jakub Czerwiński. W kolejnym meczu akademicy musieli uznać wyższość PGE Skry Bełchatów. Było 0:2, ale po dwóch bardzo wyrównanych setach (23:25, 27:29).

O awansie do turnieju finałowego, który w dniach 8-9 sierpnia odbędzie się w Gdańsku, zadecydować miał więc ostatni grupowy pojedynek z pierwszoligowym Krispolem Września. Pierwszą partię akademicy wygrali 25:22. Jednak rywale wyrównali (25:19) i wszystko rozstrzygnął tie-break. W nim minimalnie lepsi okazali się olsztynianie (16:14). MVP tego meczu został Jędrzej Gruszczyński.

"Priorytetem dla nas było to, żeby każdy z naszych graczy wrócił do Olsztyna zdrowy. Turniej był bardzo ciężki (wysoka temperatura, świecące słońce), więc staraliśmy się robić dużo zmian, żeby każdy złapał oddech. To nam się udało. Generalnie wszystko poszło po naszej myśli" - podsumował Mateusz Nykiel.

A jak start drużyny z Olsztyna ocenił Wojtek Żaliński? Posłuchajcie!

Mateusz Lewandowski rozmawiał także z Remigiuszem Kapicą. "Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wyrównany poziom. Do nas uśmiechnęło się szczęście i jedziemy do Gdańska" - mówił młody atakujący.

Indykpol AZS Olsztyn zajął ostatecznie drugie miejsce w swojej grupie warszawskiego turnieju półfinałowego. Finał zmagań PreZero Grand Prix PLS zaplanowano w dniach 8-9 sierpnia w Gdańsku - w formule pucharowej. Akademicy zaczną od ćwierćfinału z KGHM Cuprum Lubin (w sobotę 8 sierpnia o 15:30).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: