Aktualności
27.07.2020

Adam Majewski: Będziemy starali się wzmocnić drużynę

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozpoczęli tygodniowe urlopy. Do wspólnych zajęć wrócą 3 sierpnia. Niecałe dwa tygodnie później zmierzą się 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski z GKS-em 1962 Jastrzębie. Sezon 2020/2021 w Fortuna 1 Lidze rozpocznie się natomiast w ostatni weekend sierpnia.

 

Foto: Kacper Kirklewski

Przypomnijmy, że Stomil Olsztyn zakończył sezon 2019/2020 w Fortuna 1 Lidze na dziesiątej pozycji w tabeli. Wygrał ostatnie dwa spotkania (u siebie 2-1 z GKS-em Tychy oraz na wyjeździe 2-1 z Wartą Poznań), dzięki czemu udowodnił, że jest w stanie rywalizować o coś więcej niż tylko utrzymanie.

"Na pewno nie cieszymy się z tego, że tylko się utrzymaliśmy" - podkreśla trener Adam Majewski. "Natomiast pod koniec sezonu byliśmy naprawdę pod dużą presją. I cieszy to, że nie zepsuliśmy 75-lecia klubu i nie spadliśmy do drugiej ligi. Mamy młodą drużynę. I podsumowując - wynik jest na miarę naszych możliwości. Gdyby nie zbyt duży respekt do niektórych drużyn, być może bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Ale to pokazuje, że ta drużyna idzie w dobrym kierunku, robi systematyczny postęp, ale nie ulega wątpliwości, że potrzebuje też wzmocnień na niektórych pozycjach."

Tuż po ostatnim meczu zakończonego sezonu piłkarze i sztab szkoleniowy udali się na tygodniowe urlopy. "Przerwa będzie bardzo krótka, bo nowy sezon zostanie wznowiony 29 sierpnia. Zawodnicy odpoczną, pojadą do domu i dostaną rozpiskę zajęć, które muszą wykonać. Spotkamy się 3-4 sierpnia i przeprowadzimy badania. Myślę, że będziemy starali się wzmocnić drużynę. A potem będą przygotowania do sezonu" - podkreśla szkoleniowiec.

Kto może dołączyć do Stomilu? "Dalej będziemy szli w kierunku młodości. Ale w związku z tym, że mamy młodą drużynę, potrzebujemy lidera w każdej formacji. Zobaczymy jak będzie wyglądała przyszłość Szymona Sobczaka. Potrzebujemy kilku doświadczonych zawodników po to, żeby ci młodzi (których jest u nas bardzo dużo) mieli od kogo się uczyć i żeby ta odpowiedzialność rozkładała się na inne osoby."

Nowy sezon w Fortuna 1 Lidze zapowiada się niezwykle interesująco. Do rywalizacji o czołowe lokaty włączą się zapewne spadkowicze z Ekstraklasy (Korona Kielce, ŁKS Łódź i Arka Gdynia) oraz Widzew Łódź, który chciałby szybko wrócić na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce.

O co zatem powalczy Stomil Olsztyn? "Chcemy zająć jak najwyższe miejsce w tabeli a nie takie, żeby brutalnie walczyć o utrzymanie - tak jak było w tym sezonie. Myślę jednak, że ten przyszły sezon będzie zdecydowanie trudniejszy i poziom będzie zdecydowanie wyższy" - podkreśla trener "Dumy Warmii".

A już 15 lub 16 sierpnia Stomil Olsztyn na własnym boisku rozegra spotkanie 1/32 finału Pucharu Polski. "Duma Warmii" trafiła w tej rundzie na innego pierwszoligowca - GKS 1962 Jastrzębie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: