Aktualności
24.07.2020

Szczypiorniak Olsztyn zapowiada walkę o awans do pierwszej ligi

"Dla nas to ostatni gwizdek, żeby awansować do pierwszej ligi" - mówi przed planowaną reorganizacją rozgrywek I i II ligi piłki ręcznej trener Szczypiorniaka Olsztyn Konstanty Targoński. W nowym sezonie będzie dysponował bardziej doświadczoną kadrą, do której dołączył m.in. Jakub Pikura.

Poprzedni sezon - przerwany przez pandemię koronawirusa - Szczypiorniak Olsztyn zakończył na piątym miejscu w grupie pomorskiej II ligi piłki ręcznej. "Na pewno zabrakło tych parę meczów i ogrania. Pozycja, na której skończyliśmy nie jest zła. Natomiast troszeczkę zabrakło szczęścia, bo mogliśmy być na trzecim miejscu" - ocenia trener Konstanty Targoński.

W sezonie 2020/2021 grupa pomorska liczyć będzie 11 drużyn. "Na pewno chcemy być w tym roku w pierwszej dwójce. Walczymy o awans! W tamtym roku mieliśmy w składzie tylko dwóch seniorów: Radka Dzieniszewskiego i Dominika Lewandowskiego. W tym roku mamy aż ośmiu" - podkreśla szkoleniowiec. Do Szczypiorniaka dołączył m.in. były bramkarz Warmii Energa Olsztyn Jakub Pikura. "Zostaje z nami pięciu zawodników z rocznika 2001, którzy stają się juniorami: Michał Bieluch, Jakub Ostrówka, Przemek Mosiewicz, Jakub Jurewicz i Konrad Domiat. Także mamy ośmiu seniorów plus juniorów, którzy bardzo dobrze się prezentują. Myślę, że wypadniemy w tym roku w lidze dużo lepiej."

Chęć awansu wiąże się także z reorganizacją rozgrywek piłki ręcznej w Polsce. "Wiadomo, że w pierwszej lidze będą cztery grupy i awansują do nich cztery zespoły. Dla nas to taki sygnał, ostatni gwizdek, żeby awansować do tej pierwszej ligi, zrobić krok wyżej. Tak naprawdę ta pierwsza liga teoretycznie pozostanie na poziomie sportowym obecnej drugiej ligi. A my nie możemy zostać z tyłu. Myślimy o awansie i myślę, że w tym roku jest on realny."

Z Konstantym Targońskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Obecnie zawodnicy Szczypiorniaka (wszystkich kategorii wiekowych) trenują na plaży. Takie zajęcia maja pozwolić im wrócić płynnie do zajęć w hali, które rozpoczną się w sierpniu.

Zespoły zgłoszone do rozgrywek grupy pomorskiej II ligi w sezonie 2020/2021: MKS Brodnica, MKS Sambor Latocha – Agropom Tczew, KPR Blejkan Gryfino, KS Szczypiorniak Olsztyn, AZS UMK Toruń, MKS Handball Czersk, NLO SMS ZPRP Kwidzyn, UKS Hagard Strzałkowo, KU AZS UKW Bydgoszcz, IKS Jeziorak Iława, UKS Jedynka KODO Morąg.

W pierwszej kolejce (26-27.09.2020) Szczypiorniak Olsztyn podejmie na własnym parkiecie ekipę z AZS UMK Toruń. Zakończy fazę grupową meczem wyjazdowym z lokalnym UKS Jedynka KODO Morąg.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: