Aktualności
20.07.2020

Adrian Chełmiński zawodnikiem Warmii Energa Olsztyn

Warmia Energa Olsztyn potwierdziła kolejny transfer przed nowym sezonem pierwszej ligi piłki ręcznej. Do drużyny Jarosława Knopika dołączy Adrian Chełmiński. "To dla mnie szansa na rozwój" - przyznaje 22-letni lewy rozgrywający, który poprzednie trzy sezony spędził w Stali Gorzów.

Adrian Chełmiński to wychowanek Nike Ciechanów i absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W ostatnich trzech sezonach reprezentował barwy pierwszoligowej Stali Gorzów. Rozegrał tam 65 meczów, w których zdobył 201 bramek. To także były młodzieżowy reprezentant Polski. W Warmii Energa Olsztyn będzie występował na lewym rozegraniu. O miejsce w składzie powalczy z Wojciechem Golksem.

Dlaczego zdecydował się na przenosiny do Olsztyna? "Miało na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest lepsza szansa na rozwój. Warmia to też klub pierwszoligowy, ale jego plany i aspiracje są dość wysokie. Po rozmowach z zarządem myślę, że będę mógł otrzymywać dużo minut na boisku (o ile moja forma będzie rosła). A to jest najważniejsze dla zawodnika" - mówił w rozmowe z naszym reporterem. "Będę starał się robić wszystko, żeby w Olsztynie pokazać to samo co w Gorzowie, a nawet więcej. Jako zespół będziemy chcieli grać jak najlepiej, żeby poziom sportowy zwiększał się po każdym treningu i z każdym meczem. Żebyśmy zajęli miejsce w pierwszej czwórce i potem bili się z najlepszymi drużynami pierwszej ligi."

Z Adrianem Chełmińskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Już wcześniej z Warmią Energa Olsztyn związali się dwaj młodzi bramkarze Krystian Matusiak i Cezary Kaczmarczyk. Ostatnio klub poinformował także, że w sezonie 2020/2021 do drużyny dołączą: 18-letni środkowy rozgrywający Robert Targoński (wychowanek Szczypiorniaka Olsztyn), rozgrywający Wybrzeża Gdańsk Damian Didyk oraz skrzydłowy Sokoła Kościerzyna Adam Konkel.

Nowi zawodnicy pojawią się w Olsztynie na początku sierpnia. Wtedy też Warmia rozpocznie przygotowania do sezonu 2020/2021.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: