Aktualności
20.07.2020

Konrad Bukowiecki szlifuje formę w Spale

Po pierwszych tegorocznych startach na obiektach otwartych Konrad Bukowiecki szlifuje formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Przed najważniejszą imprezą sezonu - lekkoatletycznymi Mistrzostwami Polski, które pod koniec sierpnia odbędą się we Włocławku - chce skupić się na technice.

Kulomiot AZS-u UWM Olsztyn do tej pory trenował głównie na Warmii i Mazurach. Od 19 lipca przebywa jednak w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. "Na razie skupiam się na tym, żeby poprawiać swoją technikę. Staram się trenować na tyle na ile mogę. Teraz jestem na kolejnym zgrupowaniu w Spale i czekam na kolejne starty" - mówi Konrad Bukowiecki.

W tym sezonie Bukowieckiemu nie udało się jeszcze pchnąć kuli na odległość ponad 21 metrów. W swoich najlepszych startach osiągał 20,92 (Warszawa) oraz 20,63 (Chorzów). Teraz przygotowuje się do Mistrzostw Polski, które w dniach 28-30 sierpnia odbędą we Włocławku. Wcześniej pojawi się na pewno we Władysławowie podczas 8. edycji Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej (8 sierpnia).

"Paradoksalnie tych meetingów teraz jest całkiem sporo. Nie są do duże imprezy na światowym poziomie. Raczej takie lokalne, mniejsze. Ale trzeba brać to, co jest. Natomiast pierwszy taki poważniejszy sprawdzian to będzie Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. To świetna impreza - najwyższy poziom sportowy" - zapowiada. A pozostałe starty uzależnia od swojej dyspozycji i... pogody. "Jeśli coś fajnego będzie widać na treningach to będę jeździł po Polsce i startował. Natomiast konkretnych planów nie mam. To taki sezon, że nie ma konieczności startów. A jeśli pogoda jest fajna, są chęci i jest po co jechać - wsiadam w samochód."

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Najważniejszą imprezą sezonu dla polskich lekkoatletów będą 96. Mistrzostwa Polski. Zawody odbędą się w dniach 28-30 sierpnia we Włocławku. Na przełomie sierpnia i września wystartuje natomiast rywalizacja w Diamentowej Lidze.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: