Aktualności
30.06.2020

Stomilanki przygotowują się do nowego sezonu. Poważnie myślą o awansie

Piłkarki klubu Stomilanki Olsztyn kolejny raz zakończyły rozgrywki I ligi na trzecim miejscu w tabeli grupy północnej. Jakie mają ambicje przed nadchodzącym sezonem?  Z prezesem i trenerem drużyny Dariuszem Maleszewskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Drużyna  z Olsztyna w ostatnich sezonach chciała włączyć się do walki o awans do Ekstraligi Kobiet. Zabrakło niewiele. Jednak jak podkreśla Dariusz Maleszewski - w tym roku powinno się udać.

"W trzech ostatnich latach byliśmy bardzo blisko zajęcia pierwszego miejsca. Ale ktoś był lepszy od nas i awansował do Ekstraligi. Z optymizmem patrzymy w kolejny sezon. Tym bardziej, że jest reorganizacja I ligi - łączone są dwie grupy: północna i południowa" - mówił naszemu reporterowi trener i prezes Stomilanek.

21 lipca zawodniczki wrócą do wspólnych treningów. Do drużyny dołączyły m.in. Ukrainka Diana Belyakova oraz Czeszka Kristyna Sivakova (grała we włoskiej Serie A), a także Gabrysia Bielińska i doświadczona Agnieszka Franaszek, która przez ponad 7 lat reprezentowała barwy Rekordu Bielsko-Biała. I to jeszcze nie koniec wzmocnień.

"Mamy parę tematów, które będziemy chcieli dograć przed sezonem. Są w trakcie realizacji. Trzeba patrzeć na siebie, nie na przeciwników, wejść w ten sezon dobrze. Na pewno nie chcemy być niżej niż na trzecim miejscu. Dwa pierwsze - dają awans do Ekstraligi. Będziemy chcieli o to walczyć!" - zapewnia Dariusz Maleszewski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: