Aktualności
26.06.2020

Konrad Bukowiecki: Nie jestem w super formie. Ważne jest to, co będzie za rok

Po udanych startach na meetingach w Warszawie i Chorzowie Konrad Bukowiecki trenuje w Olsztynie i przygotowuje się spokojnie do dalszej części sezonu. Dziwnego, bo jego najważniejszym wydarzeniem będą sierpniowe Mistrzostwa Polski. Kulomiot AZS-u UWM Olsztyn był naszym gościem w studiu Radia UWM FM.

W połowie czerwca Konrad Bukowiecki wygrał dwa pierwsze konkursy sezonu 2020 na otwartych obiektach. Podczas meetingu pod siedzibą TVP w Warszawie pchnął kulę na odległość 20 metrów i 92 centymetrów. Dwa dni później na Stadionie Śląskim w Chorzowie ponownie był najlepszy (wynikiem 20,63) pokonując m.in. Michała Haratyka.

Jak ocenia swoją aktualną formę? "Wynik 20,92 przed zawodami brałbym w ciemno. Tym bardziej, że przygotowania były utrudnione. Przyjechałem na start prosto z pierwszego obozu w Karpaczu i nie spodziewałem się takiego wyniku w Warszawie. Ale cały czas celuję w coraz dalsze pchanie" - mówił w studiu Radia UWM FM kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn. I dodaje: "Na razie chcę się skupić na tym, żeby wrócić do takiego rytmu startowego żeby poczuć tę adrenalinę do której jestem przyzwyczajony."

Po dwutygodniowej przerwie - kolejny start Bukowiecki ma zaplanowany 2 lipca, kiedy to w ramach "Czwartkow z Lekkoatletyką" ponownie pod siedzibą TVP w Warszawie rywalizować będą czołowi polscy kulomioci. "Ja jestem zawodnikiem, który bardzo lubi startować. Wychodzę z takiego założenia, że po to trenuję, żeby się na tych zawodach pokazywać i rywalizować."

Z Konradem Bukowieckim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Po przełożeniu na 2021 rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz odwołania tegorocznych Mistrzostw Europy najważniejszą imprezą sezonu dla polskich lekkoatletów będą 96. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce. Zawody odbędą się w dniach 28-30 sierpnia we Włocławku. Prawdopodobnie w tym czasie ruszy także rywalizacja w Diamentowej Lidze. "Paradoksalnie tych meetingów nie będzie mniej niż w zeszłym roku. Natomiast będziemy musieli wybierać starty, bo albo się pokrywają albo są w różnych częściach świata dzień po dniu."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: