Aktualności
25.06.2020

Ruben Schott nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn

26-letni niemiecki przyjmujący Ruben Schott wzmocni w sezonie 2020/2021 Indykpol AZS Olsztyn. Zawodnik poprzednie dwa sezony spędził w Treflu Gdańsk. Wcześniej grał m.in. w Berlin Recycling Volleys oraz włoskim klubie Power Volley Milano. Z reprezentacją swojego kraju wywalczył Wicemistrzostwo Europy.

Foto: plusliga.pl

Ruben Schott urodził się 8 lipca 1994 roku w Berlinie. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 14 lat. Z grupami młodzieżowymi Berlin Recycling Volleys sięgał m.in. po Mistrzostwo Niemiec kadetów oraz brązowy medal Mistrzostw Niemiec juniorów. W 2010 roku trafił do VC Olympia Berlin, aby po trzech latach powrócić do swojego macierzystego klubu. Już w pierwszym sezonie z kolegami z drużyny wywalczył Mistrzostwo Niemiec (2014). Następnie na rok przeniósł się do CV Mitteldeutschland. Jednak szybko wrócił do klubu w którym się wychował i świętował kolejne tytuły (wygrana w lidze w 2016 i 2017 roku, Puchar Niemiec oraz Pucharu CEV w 2016 roku).

Przed sezonem 2017/2018 postanowił wyjechać z ojczyzny. Związał się z włoskim klubem Power Volley Milano. W tym czasie był także podstawowym zawodnikiem reprezentacji Niemiec, z którą w 2017 roku wywalczył tytuł Wicemistrza Europy.

Niemiecki przyjmujący przez ostatnie dwa lata grał w Treflu Gdańsk. W swoich pierwszych dwóch sezonach w Pluslidze rozegrał 51 spotkań, w których zdobył aż 503 punkty (418 w ataku, 47 w polu serwisowym i 38 blokiem). Teraz postanowił związać się rocznym kontraktem z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

"Będzie to kolejny krok w rozwoju mojej kariery" – tłumaczy swoją decyzję Ruben Schott. "Indykpol AZS Olsztyn ma bardzo dobrego trenera - Daniela Castellaniego - i wiem, że mogę się od niego wiele nauczyć. Mamy dobrze zbudowany zespół, z którym możemy wiele osiągnąć w nadchodzącym sezonie. Klub przedstawił mi dobrą ofertę, dlatego podjęcie decyzji nie było trudne. Nie mogę doczekać się przyjazdu do Olsztyna."

Ruben Schott w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 13.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: