Aktualności
15.06.2020

Indykpol AZS Olsztyn stawia na młode siatkarskie talenty

23-letni Dawid Woch podpisał roczny kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn. Ma zwiększyć konkurencję w kortowskiej drużynie na pozycji środkowego. O miejsce w składzie będzie rywalizował m.in. z Ukraińcem Dmytro Teryomenko oraz Mateuszem Porębą. To już kolejny młody zawodnik pozyskany przez akademików.

 

Dawid Woch urodził się 16 maja 1997 roku w Częstochowie. Jest wychowankiem tamtejszego AZS-u. Uczył się także w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Z młodzieżową reprezentacją Polski wywalczył tytuł Mistrza Świata i Europy kadetów (w 2015 roku) oraz Mistrza Europy Juniorów (2016).

Mierzący 198 cm środkowy debiutował w PlusLidze w 2016 roku w barwach MKS-u Będzin. W kolejnym sezonie przeniósł się do Francji (Nice VB). Szybko jednak wrócił do Polski, aby walczyć o ligowe punkty dla GKS-u Katowice (sezon 2018/2019) a następnie BKS-u Visły Bydgoszcz (2019/2020). Kolejny rok spędzi natomiast na Warmii.

"Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ widzę w tym klubie szanse na bardzo duży rozwój" – przyznaje Dawid Woch. "Będzie to kolejny krok w mojej przygodzie z siatkówką. Na tę decyzje miało wpływ kilka argumentów, ale jednym z kluczowych była postać trenera Daniela Castellaniego oraz zawodnicy, którzy będą tworzyć jego zespół. Są młodzi i ambitni, dlatego myślę, że stworzymy fajną grupę, która powalczy o wyższe cele."

"Trener Daniel Castellani poprosił władze klubu, aby w nowym sezonie w składzie Indykpolu AZS Olsztyn było czterech środkowych. Dawid Woch będzie jednym z nich. Myślę, że zapowiada się interesująca rywalizacja na środku siatki" - tłumaczy decyzję o zatrudnieniu zawodnika prezes kortowskiego klubu Tomasz Jankowski. "Wierzę, że przy jednym z najlepszych trenerów na świecie, Dawid ma szansę w Olsztynie zrobić bardzo duży postęp."

Dawid Woch w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 2.

Przypomnijmy, że w nowym sezonie w kortowskim zespole zagrają m.in. młody libero Jędrzej Gruszczyński, atakujący reprezentacji Polski Damian Schulz, 33-letni ukraiński środkowy Dmytro Teryomenko, pochodzący z Iławy rozgrywający Przemysław Stępień oraz Mateusz Poręba, Robbert Andringa, Wojciech Żaliński i Remigiusz Kapica.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: