Aktualności
14.06.2020

Siatkarze AZS-u UWM Olsztyn przygotowują się do Mistrzostw Polski Juniorów

Siatkarze AZS-u UWM Olsztyn przygotowują się do finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów. Trener Grzegorz Krzan podkreśla, że każda drużyna będzie chciała walczyć w Dębicy o medal. Skład kortowskiej ekipy oparty jest od zawodników występujących dotąd w drugiej lidze.

Finałowy turniej siatkarskich Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowano w dniach 1-5 lipca w Dębicy. Grupowymi rywalami drużyny z Kortowa będą: Trefl Gdańsk, AZS 2020 Częstochowa oraz Hemarpol Norwid Częstochowa. W drugiej grupie zagrają natomiast: Jastrzębski Węgiel, EKS Skra Bełchatów, AKS V LO Rzeszów oraz UMKS MOS Wola Warszawa.

"To taki etap rozgrywek, gdzie nie ma słabych drużyn. To 8 najlepszych drużyn w Polsce. Każda z nich jest utytułowana i w zasadzie co roku walcząca o medal. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że ten turniej pod wieloma względami będzie specyficzny. Jest rozgrywany bardzo późno. Wielu zawodników - zwłaszcza tych najlepszych - jest już zakontraktowanych w drużynach seniorskich. W lipcu bardzo wiele drużyn Plusligowych zaczyna swoje przygotowania do nowego sezonu. Myślę, że niestety pojawią się kontuzje. I jestem ciekaw na ile te drużyny będą w stanie przyjechać tymi składami, którymi dysponowały na wcześniejszych etapach Mistrzostw Polski. Nie wiemy też w jakiej formie przyjadą. Docierają do nas informacje, że jedne zespoły trenują pełną parą od dwóch-trzech tygodni a inne do tej pory borykają się z problemami. Liczę na to, że taką niespodziankę pozytywną sprawi nasza drużyna" - ocenia trener AZS-u UWM Olsztyn Grzegorz Krzan.

Z Grzegorzem Krzanem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

W poprzednim roku drużyna z Kortowa w finałowym turnieju MPJ zajęła ósme miejsce. "Każdy marzy o medalu i to na pewno byłby dla nas wynik satysfakcjonujący. Natomiast mam świadomość, że nie jesteśmy faworytem. Będziemy cieszyć się na pewno z każdego wygranego meczu" - zapowiada Krzan.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: