Aktualności
10.06.2020

Przemysław Stępień nowym rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn stawia na młodych siatkarzy. Kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował barwy akademików jest 26-letni Przemysław Stępień. Pochodzący z Iławy rozgrywający ostatnie dwa sezony spędził w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z kortowską drużyną podpisał roczny kontrakt.

Przemysław Stępień urodził się 7 lutego 1994 roku w Iławie. W miejscowym klubie Zryw Volley stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W 2010 roku młody rozgrywający przeniósł się do Gdańska, gdzie przez pierwsze dwa sezony występował w rozgrywkach Młodej Ligi w barwach Lotosu Trefla. W PlusLidze zadebiutował dwa lata później. W zespole z Trójmiasta spędził w sumie aż siedem sezonów, sięgając po Superpuchar Polski, Puchar Polski i tytuł wicemistrza kraju.

W sezonie 2017/2018 przeniósł się do Dafi Społem Kielce. Ostatnie dwa sezony spędził natomiast w ekipie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył Mistrzostwo Polski i Puchar Polski (oba trofea w 2019 roku).

Przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn! "Rozmowy z olsztyńskim klubem przebiegły dosyć sprawnie" - przyznaje Przemek Stępień. "Nasza drużyna będzie młoda z bardzo doświadczonym trenerem. To właśnie współpraca z trenerem Danielem Castellanim była jednym z powodów, dla których wybrałem Indykpol AZS Olsztyn."

Rozgrywający cieszy się także z powrotu na Warmię i Mazury. "Czuje się bardzo dobrze i nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu. Pochodzę z Iławy, miasta oddalonego ok. 70 kilometrów od Olsztyna, dlatego można powiedzieć, że wracam w swoje rodzinne strony" - stwierdził sam zawodnik.

"Myślę, że Przemek będzie chciał się pokazać kibicom z jak najlepszej strony. Pochodzi z naszego regionu, miasta partnerskiego - Iławy. Jest zawodnikiem mającym doświadczenie gry o najwyższe cele w Polsce oraz europejskich pucharach. Będzie ważnym elementem naszej drużyny"  – ocenia Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Przemek Stępień w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 4.

Przypomnijmy, że w nowym sezonie w kortowskim zespole zagrają także m.in. młody libero Jędrzej Gruszczyński, atakujący reprezentacji Polski Damian Schulz, 33-letni ukraiński środkowy Dmytro Teryomenko oraz Mateusz Poręba, Robbert Andringa, Wojciech Żaliński i Remigiusz Kapica.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: