02.06.2020

Bez kibiców, bez piłkarskiej jakości i bez bramek. Stomil zremisował z Chrobrym

Bezbramkowym remisem zakończyło się pierwsze po wznowieniu rozgrywek Fortuna 1 Ligi spotkanie "Dumy Warmii". Stomil Olsztyn w meczu z Chrobrym Głogów miał swoje okazje, jednak gra drużyny Piotra Zajączkowskiego pozostawiała też wiele do życzenia.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo senne. Widać było, że obie ekipy są dalekie od optymalnej formy i próbują przede wszystkim ustrzec się błędów. Po przerwie to goście byli bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się Piotr Skiba. A raz drużynę przed utratą bramki uratował Jakub Mosakowski. Ale swoje szanse mieli też Wiktor Biedrzycki, Koki Hinokio i Eric Molloy.

Trener Piotr Zajączkowski nie ukrywał, że gra jego zespołu była daleka od ideału. "Pierwsze koty za płoty... To był trudny mecz z silnym zespołem. Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy wytrwali 90 minut. Motorycznie wyglądało to nieźle. Wiadomo, że momentami brakowało trochę jakości piłkarskiej. Było widać długi rozbrat z piłką. Szanujemy punkt i szykujemy się do następnego spotkania."

W spotkaniu z Chrobrym nie zagrał Sam Van Huffel. Zabrakło go nawet na ławce rezerwowych. Czy jest szansa, że wróci do zespołu na kolejny mecz z Zaglębiem Sosnowiec? "Sam jest już w treningu indywidualnym. Ma zajęcia z piłką. Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie się czuł coraz lepiej. Niewykluczne, że z nami pojedzie."

A jak mecz ocenili Wojciech Hajda i Jakub Mosakowski? Posłuchajcie!

W najbliższej kolejce w niedzielę 7 czerwca o 12:40 zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. W tabeli Fortuna 1 Ligi biało-niebiescy zajmują 11. miejsce.