Aktualności
01.06.2020

Indykpol AZS Olsztyn ma nowego środkowego

33-letni ukraiński środkowy Dmytro Teryomenko został nowym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnik grał już PlusLidze. W sezonie 2017/2018 reprezentował barwy Cerradu Czarnych Radom. Ostatnie dwa lata spędził we Francji. Z ekipą Tours VB wywalczył mistrzostwo i puchar kraju.

Foto: cev.eu

Dmytro Teryomenko urodził się 1 lutego 1987 roku. Pierwszym klubem ukraińskiego środkowego był Lokomotiv Charków, w którym spędził aż 10 lat (2006-2016), dziewięciokrotnie sięgając po tytuł Mistrza Ukrainy oraz (także dziesięciokrotnie) Puchar Ukrainy. Póżniej przeniósł się do rosyjskiej drużyny Biełogoroje Biełgorod. A w 2017 roku zadebiutować na boiskach PlusLigi. W ekipie Cerradu Czarnych Radom mierzący 200 cm zawodnik zdobył 269 punktów w 31 spotkaniach.

Ostatnie dwa lata spędził we francuskim VB Tours. Z tym klubem w 2019 roku zdobył Puchar i Mistrzostwo Francji. W sezonie 2019/2020 rozegrał 24 ligowe spotkania zdobywając w nich 244 punkty (163 w ataku, 50 blokiem i 31 w polu zagrywki). Dima jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Ukrainy, z którą na Mistrzostwach Europy w 2019 roku wywalczył siódme miejsce.

"Jestem szczęśliwy z powrotu do Polski" - przyznaje Dmyto Teryomenko. "Bardzo chciałem wrócić do Polski, ponieważ podoba mi się tutaj, a PlusLiga jest najlepszą ligą na świecie. Kiedy otrzymałem ofertę z Olsztyna, nie zastanawiałem się zbyt długo. Decyzję podjąłem dość szybko, ponieważ wiedziałem, że będzie to dla mnie dobry wybór. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany dla nas wszystkich. Damy z siebie wszystko i chcielibyśmy walczyć o wysokie miejsca.""Nie udało nam się zatrzymać na nowy sezon reprezentanta Iranu - Seyeda, dlatego rozpoczęliśmy poszukiwania doświadczonego i wartościowego następcy" - tłumaczy Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. "Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z Dimą i bardzo się z tego cieszę. Ważnym aspektem jest znajomość PlusLigi przez reprezentanta Ukrainy. Jestem przekonany, że Dima będzie wzmocnieniem naszej drużyny."Kontrakt ukraińskiego środkowego będzie obowiązywał przez rok. Dmytro Teryomenko w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 12.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: