Aktualności
15.05.2020

WMZPN kończy wszystkie rozgrywki w regionie

Kibice piłkarskich drużyn z Warmii i Mazur najwcześniej jesienią będą mogli cieszyć się grą swoich ulubionych drużyn z regionu. Jedynie Stomil Olsztyn i Olimpia Elbląg wybiegną jeszcze na boisko w obecnym sezonie. Rozgrywki III ligi, forBET IV Ligi oraz niższych klas zostały zakończone.

Formalne decyzje mają zapaść podczas poniedziałkowego (18.05) posiedzenia Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Jednak już teraz pewne jest, że wobec rządowych obostrzeń i zaleceń PZPN sezon 2019/2020 w III lidze, forBET IV lidze oraz w niższych klasach rozgrywkowych nie zostanie wznowiony.

"Już w poprzednim tygodniu podczas posiedzenia wojewódzkich związków ze wszystkich części Polski ustaliliśmy, że rozgrywki od czwartej ligi w dół, jak również rozgrywki trzeciej ligi, nie będą kontynuowane" - tłumaczy prezes WMZPN Marek Łukiewski. "Długo zastanawialiśmy się jakie rozwiązanie byłoby najlepsze. Rozgrywki zostały jednak zakończone w połowie sezonu. Nie wszystkie drużyny miały możliwość pokazania się w pełnej krasie. Wiadomo, że na wiosnę walka o awans czy utrzymanie trwa w najlepsze. Żeby skrzywdzić jak najmniej drużyn, podjęliśmy decyzję, że przeprowadzimy awanse, ale nie będzie w tym sezonie spadków."

Te decyzje oznaczają, że w sezonie 2020/2021 m.in. w III lidze i forBET IV Lidze grać będzie więcej drużyn. O ile oczywiście wszystkie przetrwają organizacyjnie obecny kryzys. Kiedy mogą rozpocząć się rozgrywki? "Myślę, że III czy IV liga rozpocznie rozgrywki już w sierpniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klubami i nikt nie narzeka, żeby były jakieś problemy w wystartowaniem w następnym sezonie."

Wspomiane decyzje oznaczają, że awans z III do II ligi wywalczyć może Sokół Ostróda. Obecnie ma punkt przewagi nad drugą Legią II Warszawa. Oba zespoły mają jednak do rozegrania zaległy mecz między sobą. Być może on zdecyduje o wszystkim.

Mistrzem forBET IV Ligi został natomiast GKS Wikielec, który wygrał w tym sezonie wszystkie swoje spotkania. Ekipa trenera Wojciecha Tarnowskiego w sezonie 2020/2021 wystąpi zatem w III lidze.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: