Aktualności
15.05.2020

Trener Stomilu: Każdy z nas będzie walczył o swoją przyszłość

Piłkarze Stomilu Olsztyn od kilku dni trenują już w większych grupach. Na dwa tygodnie przed meczem z Chrobrym Głogów (2 czerwca o 18:00) zaczną bezpośrednie przygotowanie startowe, ćwicząc motorykę, stałe fragmenty gry i taktykę. Szczegóły zdradził nam trener Piotr Zajączkowski.

Foto: Kacper Kirklewski

Pierwsze treningi w większych grupach piłkarze Stomilu Olsztyn przeprowadzili 11 maja. "Wszyscy są zdrowi. Zostaliśmy przebadani. Cieszymy się, że mogliśmy przystąpić do zajęć z całym zespołem. Od poniedziałku mamy możliwość korzystania z naszych obiektów. Mieliśmy dłuższy rozbrat z piłką, ale mamy bardzo dobre warunki do treningów, bardzo dobrze przygotowane boiska. Zajęcia mają obecnie charakter przede wszystkim techniczny i taktyczny, ze wstawkami motorycznymi" - mówił na antenie Radia UWM FM Piotr Zajączkowski.

A jak przerwa i domowa izolacja wpłynęły na formę biało-niebieskich? "Mamy bardzo świadomych zawodników, którzy wiedzieli, że w każdym momencie możemy wrócić do zajęć. Wiedzieli też, że sezon na pewno dogramy. Nie było problemów, jeżeli chodzi o wagę. Wszyscy zawodnicy, którzy zjawili się na treningach byli przygotowani. Na pewno ten czas, w którym nie mogli uczestniczyć w zajęciach, to nie był czas stracony. Po tak długiej przerwie nie wszystko wychodzi perfekcyjnie, ale z dnia na dzień coraz lepiej to wygląda."

Szkoleniowiec podkreśla, że celem nadal jest awans w tabeli i gra w barażach o Ekstraklasę. Motywacji nikomu nie zabraknie. Dlaczego? "Zawodnikom kończą się kontrakty. Każdy z nas będzie walczył o swoją przyszłość. Rynek pracy na pewno będzie zawężony. Jest bardzo dużo trenerów i piłkarzy. Niektóre kluby mogą nawet zniknąć z mapy Polski. Przetrwają tylko najlepsi - zawodnicy, którzy mają duże umiejętności piłkarskie i charakter wojownika."

Z Piotrem Zajączkowskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Mamy też dobrą informację dla kibiców Stomilu. Choć wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi rozgrywane będą bez udziału publliczności - każdy z udziałem "Dumy Warmii" będzie można obejrzeć na żywo w Polsacie Sport lub na stronach internetowych: polsatsport.pl i IPLA.tv.

Znamy plan transmisji pierwszych kolejek:

23. kolejka: Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów (2.06., godz. 18:00 – transmisja Polsatsport.pl oraz IPLA)
24. kolejka: Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn (7.06., godz. 12:30 – transmisja Polsat Sport)
25. kolejka: Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice (13.06., godz. 17:00 – Polsatsport.pl, IPLA)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: