27.02.2020

Kortowskie futsalistki w kolejnej rundzie Pucharu Polski

W meczu 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała 4:2 z występującym w Ekstralidze Włókniarzem Białystok. Trzy bramki dla kortowskiego zespołu zdobyła Nina Michalska, jedną dorzuciła Julia Klonowska. W kolejnej rundzie (14 lub 15 marca) zmierzy się ze zwycięzcą spotkania: Ladies Football Academy Szczecin - AZS UG Gdańsk.

Kortowski zespół bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Prowadził 2:0, ale przed przerwą drużyna z Białegostoku zdobyła bramkę kontaktową. Na początku drugiej połowy Włókniarz wyrównał na 2:2 i zrobiło się troszkę nerwowo. Jednak w końcówce meczu kolejne dwa trafienia dorzuciły futsalistki z UWM i zwyciężyły 4:2 meldując się w 1/8 finału Pucharu Polski.

"Przeciwniczki są wybiegane i bardzo dobre technicznie. Ale cały mecz był pod nasze dyktando. Rozgrywałyśmy i przytrzymywałyśmy piłkę, gra bardziej nam się kleiła. One kontrowały i tak chciały zdobywać bramki" - podsumowała trenerka AZS UWM High Heels Olsztyn Ewa Kuliś.

"Emocji nie brakowało. Na pewno było to bardzo ciekawe spotkanie dla oka. My po Akademickich Mistrzostwach Polski jesteśmy w transie. W pierwszej połowie zabrakło nam troszeczkę spokoju. Jeśli wyeliminujemy nasze błędy, kolejne mecze będą jeszcze lepsze" - skomentowała Aleksandra Leszczyńska.

Mecze 1/8 finału Pucharu Polski zaplanowano 14 i 15 marca. AZS UWM High Heels Olsztyn zmierzy się ze zwycięzcą spotkania: Ladies Football Academy Szczecin - AZS UG Gdańsk. Kortowska drużyna rywalki pozna w najbliższy weekend. A w sobotę 29 lutego czeka ją także ostatni w tym sezonie pojedynek w 1 Lidze Futsalu Kobiet. W hali w Kortowie o 12:00 podejmie FC Gwiazdę Toruń.