Aktualności
11.02.2020

Konrad Bukowiecki najlepszy w Łodzi

Konrad Bukowiecki wygrał konkurs pchnięcia kulą podczas meetingu lekkoatletycznego Orlen Cup w Łodzi. Kulomiot AZS-u UWM Olsztyn w najlepszej próbie pchnął kulę na odległość 21 metrów 54 centymetrów. Wyprzedził Michała Haratyka (20.95) i Nigeryjczyka Chukwuebuka Enekwechi (20,87).

 

Trzy dni wcześniej Bukowiecki wypadł bardzo słabo w konkursie pchnięcia kulą meetingu Copernicus Cup w Toruniu. Wynik 20.39 metra dał mu dopiero szóste miejsce. Przegrał m.in. z Czechem Tomasem Stankiem (21.86), Michałem Haratykiem (21.50) i Chorwatem Filipem Mihajlevicem (21.48).

Konkurs w Łodzi także od początku nie układał się po jego myśli. Spalił pierwszą próbę. W drugiej osiągnął tylko 19.67 metra. Na szczęście "odpalił" przy trzecim podejściu. Jak się okazało wynik 21 metrów 54 centymetrów pozwolił mu wygrać rywalizację z Michałem Haratykiem i pozostałymi rywalami. Choć trzeba też dodać, że pozostałe trzy próby były spalone.

Konrad Bukowiecki w sezonie halowym ma zaplanowane już tylko dwa starty. 21 lutego pojawi się w Madrycie, a 1 marca rywalizować będzie o tytuł Mistrza Polski podczas zawodów w Toruniu. W tym roku już trzykrotnie cieszył się z wygranych konkursów. Wcześniej wygrał w Valencii i Ostravie. Był też drugi w Düsseldorfie. Jego najlepszy tegoroczny rezultat (21.88)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: