08.02.2020

Stomil w sparingu lepszy od lidera Fortuna 1 Ligi

Stomil Olsztyn wygrał w kolejnym tegorocznym sparingu 2-1 z Wartą Poznań. Spotkanie rozegrano w Sopocie, a trener Piotr Zajączkowski testował m.in. byłego pomocnika Górnika Zabrze i Puszczy Niepołomice - Konrada Nowaka. Bramki dla "Dumy Warmii" strzelili: Sam van Huffel i Jakub Mosakowski.

Wynik już w 13 minucie strzałem z linii pola karnego otworzył holenderski pomocnik Sam van Huffel. Trzeba przyznać, że w pierwszych grach kontrolnych pokazuje się z bardzo dobrej strony i może znacząco wpłynąć na poprawę gry ofensywnej Stomilu wiosną.

Poznaniacy wyrównali w 59 minucie po bramce Jakuba Apolinarskiego. Jednak ostatnie słowo należało do olsztyńskiej drużyny. Wynik na 2:1 ustalił kwadrans przed końcem meczu Jakub Mosakowski.

"Zagraliśmy na wysokim poziomie z bardzo silnym zespołem. Były bardzo dobre akcje i mogliśmy strzelić jeszcze z dwie bramki po fajnych kontrach, ale też mogliśmy je stracić. Teraz wybieramy się do Nieborowa. Tam rozegramy trzy sparingi na dobrych nawierzchniach trawiastych" - mówił po meczu trener Piotr Zajączkowski.

8 lutego 2020, 13:30 - Sopot (stadion Ogniwa)
Stomil Olsztyn - Warta Poznań 2-1 (1-0)
Sam van Huffer 13', Jakub Mosakowski 75' - Jakub Apolinarski 59'

Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Mateusz Bondarenko, Serafin Szota, Jonatan Straus - Mateusz Gancarczyk, Jakub Tecław, Maciej Pałaszewski, Sam van Huffel, Konrad Nowak - Koki Hinokio. (II połowa) Michał Leszczyński - Lukáš Kubáň, Ołeh Tarasenko, Jakub Mosakowski, Jakub Staszak - Oktawian Skrzecz, Waldemar Gancarczyk, Maciej Pałaszewski (65 Koki Hinokio), Konrad Nowak (65 Sam van Huffel), Bartłomiej Niedziela - Richard Amaechi Johnson.

Warta Poznań: (I połowa) Adrian Lis - Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Michał Jakóbowski, Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Robert Janicki, Mariusz Rybicki - Mateusz Szczepaniak. (II połowa) Tomasz Laskowski - Jakub Kuzdra, Bartosz Kieliba (75 Filip Małek), Tomasz Boczek, Karol Gardzielewicz - Adrian Laskowski, Łukasz Trałka - Jakub Apolinarski, Robert Janicki (68 Gracjan Jaroch), Serhij Napołow - Łukasz Spławski.