Aktualności
14.01.2020

Final Four Pucharu Polski nie dla Indykpolu

W ćwierćfinale siatkarskiego Pucharu Polski Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe 1:3 (20:25, 25:18, 20:25, 16:25) ze Skrą Bełchatów. Akademicy musieli radzić sobie bez swoich dwóch najlepszych zawodników: Jana Hadravy i Wojciecha Żalińskiego. Nawiązali walkę, ale nie zdołali pokonać silnego rywala.

Skra była zdecydowanym faworytem do awansu. Wygrała w grudniu z akademikami 3:0 na ich terenie. Dodatkowo olsztynianie musieli radzić sobie bez dwóch najskuteczniejszych zawodników. Kontuzji nie wyleczył jeszcze Jan Hadava, a problemy zdrowotne (przeziębienie) wykluczyły z gry także Wojciecha Żalińskiego. Pod nieobecność tego drugiego na parkiecie od pierwszej minuty pojawił się Mateusz Mika. W ataku kolejną szansę dostał natomiast Remigiusz Kapica.

I jeśli chwalić kogoś za postawę w spotkaniu z bełchatowianami, to właśnie młodych zawodników z Kortowa. To Kapica i Mateusz Poręba potrafili mocno zaserwować (kilka asów) i zdobyli najwięcej punktów dla Indykpolu AZS Olsztyn. Przyzwoicie zaprezentował się także Mika, jednak nie utrzymał poziomu do końca meczu i został zmieniony przez młodego Dawida Sokołowskiego.

Skra zagrała natomiast swoją siatkówkę. Nie tak dobrą jak kilka tygodni wcześniej w Hali Urania. Ale to wystarczyło. Trener Michał Mieszko Gogol niemal nie rotował składem. Spotkanie wygrali dla niego: Mariusz Wlazły, Artur Szalpuk, Karol Kłos, Kuba Kochanowski, Milan Katic, Grzegorz Łomacz i Kacper Piechocki. Akademicy mieli swoje szanse na przełamanie rywala w trzecim i czwartym secie. Jednak szybko zostali wybici z dobrego rytmu przez gospodarzy, którzy zagrają w Final Four Pucharu Polski.

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 18:25, 25:20, 25:16)

PGE Skra: Łomacz (2), Kłos (12), Kochanowski (10), Szalpuk (17), Katić (11), Wlazły (17), Piechocki (libero) oraz Petković. 

Indykpol AZS: Woicki (3), Andringa (8), Mika (14), Seyed (8), Poręba (13), Kapica (16), Żurek (libero) oraz Kowalski, Sokołowski (1), Pietraszko

Posłuchajcie, co w pomeczowym studiu Radia UWM FM powiedzieli nam: Mateusz Poręba, Robbert Andringa i Remigiusz Kapica. Z zawodnikami rozmawiał Mateusz Lewandowski.

Już w piątek 17 grudnia o 20:30 Indykpol AZS Olsztyn rozegra w Hali Urania pierwszy w tym roku mecz w PlusLidze. Rywalem akademików będzie Aluron Virtu CMC Zawiercie. Transmisja spotkania oczywiście na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: