Aktualności
05.01.2020

Stomil rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej

Bez dużych wzmocnień Stomil Olsztyn rozpocznie we wtorek 7 stycznia przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Testowani mają być zawodnicy z niższych lig. Nieoficjalnie wiemy, że do drużyny dołączą m.in. lewonożny obrońca Jonatan Straus i napastnik Krzysztof Ropski.

Foto: Kacper Kirklewski

Kto spodziewał się, że zimą do Stomilu dołączą znani piłkarze, może czuć się zawiedziony. Nowy dyrektor sportowy "Dumy Warmii" Sylwester Czereszewski zdradził w rozmowie z dziennikarzami, że testowani gracze to zawodnicy z niższych lig, których nazwiska nie powiedzą zbyt wiele przeciętnemu kibicowi.

Podobno blisko podpisania kontraktu ze Stomilem jest m.in. Jonatan Straus. Lewy obrońca pochodzi z Nowego Miasta Lubawskiego. Ma 25 lat i przez kilka sezonów był związany z Jagiellonią Białystok. Ostatnie dwa lata spędził natomiast w Sandecji Nowy Sącz, Wigrach Suwałki i Legionovii Legionowo. Z autsajderem drugiej ligi rozwiązał właśnie umowę.

O zamiarze przeniesienia się do Olsztyna już przed świętami informował natomiast Krzysztof Ropski. Młody napastnik ma za sobą bardzo dobrą rundę w... trzecioligowej Siarce Tarnobrzeg. W 18 spotkaniach zdobył 16 bramek. Zawodnik ma ważny do końca sezonu 2019/2020 kontrakt z obecnym klubem. Ale jest w nim także zapisana klauzula, która umożliwia mu odejście już zimą. 23-latek wychowywał się m.in. w Unii Tarnów i Cracovii Kraków. A seniorską karierę spędził właśnie w Tarnobrzegu.

Kolejne nazwiska testowanych piłkarzy poznamy zapewne w tym tygodniu. Pierwszy trening „biało-niebieskich” w 2020 roku zaplanowano we wtorek 7 stycznia o 11:00 na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego 69a.  Piłkarze „Dumy Warmii” mają w planach 11 sparingów i dwa obozy przygotowawcze: w Cetniewie (13-18 stycznia) oraz Nieborowie (10-15 lutego).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: