Aktualności
12.11.2019

Akademicy się nie zatrzymują! Pewnie wygrali z Jastrzębskim Węglem!

Indykpol AZS Olsztyn wygrał na wyjeździe 3-0 (25-21, 26-24, 31-29) z Jastrzębskim Węglem w rozegranym awansem meczu 12. kolejki PlusLigi. Kluczem do trzeciego kolejnego zwycięstwa była silna i skuteczna zagrywka, z którą nie radzili sobie rywale. Akademicy awansowali w tabeli na trzecie miejsce.

Forma drużyny z Kortowa rośnie. I choć akademicy wygrali w tym sezonie trzy z czterech wcześniejszych spotkań ligowych, sporo zastrzeżeń mogliśmy mieć szczególnie do ich zagrywki. Sami zawodnicy podkreślali, że nie są jeszcze zadowoleni z tego, jak serwują. Jednak w pojedynku z Jastrzębskim Węglem w końcu i ten element zafunkcjonował jak należy.

Na parkiecie brylowali w tym elemencie: Jan Hadrava i Wojciech Żaliński. To już kolejny mecz w którym byli najskuteczniejsi w swojej ekipie. Ale zwycięstwo zawdzięczamy grze całej drużyny. Swoje w bloku robili Mateusz Poręba i Seyed Mousavi. Piłki dobrze rozdzielał Paweł Woicki. Nieco słabiej zagrał jedynie Robbert Andringa.

W pierwszym secie Indykpol AZS Olsztyn szybko wypracował sobie przewagę i wygrał dość łatwo 25-21. W kolejnych musiał jednak odrabiać straty. W drugiej - dogonił jastrzębian w końcówce i zwyciężył 26-24. W ostatniej - udało się to szybciej (15-11, 18-12). Ale nerwów nie zabrakło, bo po kilku błędach podopieczni Roberto Santilliego wyrówanli przy stanie 22-22. Na szczęście w decydującym momencie znów górą byli olsztynianie (31-29).

Posłuchajcie, jak ostatnie akcje skomentował na naszej antenie Mateusz Lewandowski!

MVP spotkania został wybrany Wojciech Żaliński. "Jesteśmy w euforii! Wygraliśmy na trudnym terenie z drużyną, która aspiruje do walki o mistrzostwo" - mówił w pomeczowym studiu Radia UWM FM przyjmujący akademików.

"Zagraliśmy świetny mecz! Zależało nam, żeby na tym trudnym terenie wygrać 3-0. I to się udało" - podsumował  trener Paolo Montagnani.

POSŁUCHAJ POMECZOWYCH ROZMÓW MATEUSZA LEWANDOWSKIEGO

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (21:25, 24:26, 29:31)

Jastrzębski: Kampa (4), Gladyr (3), Vigrass (9), Fornal (6), Depowski (13), Konarski, Popiwczak (libero) oraz Fromm (3), Margarido, Bucki (6), Rusek, Szalacha, Hain (1)

Indykpol AZS: Woicki (1), Poręba (5), Seyed (6), Andringa (5), Żaliński (19), Hadrava (18), Żurek (libero)

MVP: Wojciech Żaliński

W niedzielę 17 listopada Indykpol AZS Olsztyn o kolejne zwycięstwo powalczy na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Początek spotkania o 14:45 a transmisja oczywiście na antenie Radia UWM FM. Na przedmeczowe studio zapraszamy już po 14.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: