11.10.2019

Sprawiedliwy remis Stomilu z Niecieczą

W meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn zremisował na własnym stadionie 1-1 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania. W 48. minucie strzałem w samo okienko prowadzenie gościom dał Martin Mikovic. Wyrównał kwadrans później Szymon Sobczak.

Do wyjściowej jedenastki wrócił Jakub Mosakowski, który dostał szansę gry na lewej stronie obrony. Pełnił rolę młodzieżowca, bo w meczu z Termalicą nie mógł wystąpić Wojciech Hajda (przebywa z kadrą Polski U-20). W środku pola pojawił się natomiast Waldemar Gancarczyk, a na środku obrony (obok Rafała Remisza) Wiktor Biedrzycki.

Mecz był atrakcyjny dla kibica. Oba zespoły atakowały od pierwszych minut. Brakowało jednak skutecznego wykończenia akcji. Dopiero tuż po przerwie pięknym strzałem sprzed pola karnego w okienko bramki Piotra Skiby popisał się obrońca gości Martin Mikovic dając Termalice prowadzenie 1-0. To uśpiło gości. Stomil atakował i doprowadził do wyrównania w 63 minucie. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Janusza Bucholca wykorzystał Szymon Sobczak, który strzałem głową przelobował bramkarza.

"Doceniamy i szanujemy ten punkt, który zdobyliśmy z bardzo trudnym, silnym rywalem. Pierwsze 20-30 minut spotkania to nasze dobre, ale niewykorzystane sytuacje. Końcówka pierwszej połowy należała do gości. Bardzo dobrze bronił jednak Piotr Skiba. Po przerwie - gdy przegrywaliśmy - zrobiliśmy ofensywne zmiany i do końca walczyliśmy o zwycięstwo. Było to dobre, emocjonujące spotkanie. Oba zespoły chciały wygrać ten mecz" - mówił na konferencji prasowej trener Stomilu Piotr Zajączkowski.

Posłuchajcie też, co po meczu powiedzieli: Grzegorz Lech i Wiktor Biedrzycki.

W 14. kolejce Fortuna 1 Ligi "Dumę Warmii" czeka trudny wyjazd na mecz z Miedzią Legnica. Spotkanie zaplanowano na piątek 18 października o 20:45.

11 października 2019 - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-1 (0-0)
Szymon Sobczak 63' - Martin Mikovič 48'

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Wiktor Biedrzycki, Rafał Remisz, Jakub Mosakowski - Mateusz Gancarczyk (86', Oktawian Skrzecz), Maciej Pałaszewski, Waldemar Gancarczyk, Grzegorz Lech (75', Mateusz Cetnarski), Artur Siemaszko (61', Eric Molloy) - Szymon Sobczak.

Bruk-Bet Termalica: Karol Dybowski - Paweł Oleksy, Przemysław Szarek, Artem Putiwcew, Martin Mikovič - Ernest Terpiłowski, Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło, Florin Purece, Jacek Kiełb - Matej Jelić (46', Roman Gergel).

Żółte kartki: Pałaszewski - Jovanović, Purece, Putiwcew, Dybowski.