Aktualności
07.10.2019

Młodzi jeziorowcy awansowali do play-offów JLFA

Juniorzy Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers wspomagani w tym sezonie zawodnikami Seahawks Gdynia wygrali na własnym boisku 40-0 z Warsaw Mets i zapewnili sobie awans do fazy play-off rozgrywek JLFA. O pierwsze miejsce w grupie powalczą jeszcze 13 października z Lowlanders Białystok.

Pierwszy w tym sezonie mecz domowy młodych futbolistów z Olsztyna od pierwszej do ostatniej minuty został przez nich zdominowany. Lakersi wcześniej ograli Warsaw Mets na wyjeździe 46-6. Byli więc zdecydowanym faworytem tego spotkania.

"Założenia przed tym meczem były takie, że nie pozwalamy sobie wrzucić żadnego punktu. Miało to duże znaczenie przy układaniu grupy play-offowej. Jeśli za tydzień wygramy z Lowlanders wyjdziemy z miejsca, które da nam to łatwiejsze miejsce w play-offach" - mówił trener juniorów z Olsztyna Kamil Zboch.

"Największym atutem była nasza obrona i dobra gra WR-ów oraz quarterbacków" - ocenił jeden z zawodników Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers Patryk Grabowski. Jak podreślał - olsztynianie coraz lepiej rozumieją się na boisku z młodymi futbolistami z Seahawks Gdynia. "Mieliśmy mało treningów, ale bardzo szybko zgraliśmy się."

Nasz reporter rozmawiał także z opiekunką młodych zawodników z Gdyni Agatą Lipińską. "Bardzo się cieszymy, że nasi zawodnicy mieli szansę dołączyć do drużyny Lakers. Z naszej drużyny występuje tutaj dziesięciu zawodników, którzy dojeżdżąją na każdy sobotni trening. Chłopcy występują w tych samych barwach, świetnie się zgrali, zostali ciepło przyjęci."

W niecodziennej roli na meczu pojawił się były zawonik seniorskiej drużyny Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers - Przemek Banat. Poprzedni sezon spędził w ekipie Panthers Wrocław, z którą wygrał rozgrywki Ligi Futbolu Amerykańskiego. Został też wybrany najlepszym zawodnikiem finału. Posłuchajcie, jak wspomina to wydarzenie.

Relację przygotował Wojtek Miśkiewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: